09 січня 2014, 14:27 ( Прес-служба )

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявляє про необхідність підготовки змін до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань»

 

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак звернувся до керівників парламентських фракцій з проханням у найкоротший термін підготувати пропозиції до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» та внести проект змін до цього Закону.

«Судова практика показала, що цей Закон не може бути реально застосований протягом 10 днів з дня набрання ним чинності, а саме - до 4 січня 2014 року включно, оскільки він не має аналогів у законодавчій практиці і виходить за межі правового поля нашої держави», - зазначає В.Рибак у листі керівникам фракцій Партії регіонів, Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», Політичної партії УДАР (Український Демократичний Альянс за реформи Віталія Кличка), Всеукраїнського об'єднання «Свобода», Комуністичної партії України.

«Ще більше ускладнює ситуацію те, що переважна більшість положень Закону має неконкретний характер, - зауважує керівник парламенту. - Так, не названо суб'єктів звільнення від відповідальності, немає переліку кримінальних та адміністративних правопорушень, за вчинення яких особи звільнятимуться від відповідальності, цей обов'язок покладається на невизначені «уповноважені органи».

З огляду на це В.Рибак пропонує підготувати проект змін до цього Закону.

На його думку, проект має передбачити звільнення від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених ним осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених відповідними статтями Кримінального кодексу України, за умови, що такі злочини вчинені ними до 26 грудня 2013 року включно і пов'язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року.

«Органи досудового розслідування мають закрити кримінальні провадження, розпочаті у зв'язку із злочинами, передбаченими статтею 1 цього Закону, в яких жодній особі не повідомлялося про підозру або особу правопорушника не встановлено.

Виконання Закону в частині звільнення від кримінальної відповідальності покласти на суди, встановити порядок звільнення від кримінальної відповідальності.

Закон повинен набрати чинність з дня його опублікування і підлягає виконанню протягом одного місяця», - зазначає Голова Верховної Ради.

На думку В.Рибака, такий спосіб вирішення цього питання дозволить ліквідувати правову колізію, що виникла, та реально звільнити від відповідальності осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення масових акцій.