14 листопада 2018, 10:45 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування

 

Законопроектом №9125 пропонується посилити відповідальності за порушення громадянами та посадовими особами правил використання об'єктів тваринного світу:

експлуатації на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням;

вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин;

обсягу затверджених лімітів (квот добування (вилову), часток (добування (вилову) та нормативів використання водних біоресурсів;

проведення робіт на рибогосподарських водних об’єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів.

Проектом також передбачається:

уточнити повноваження державних органів та посадових осіб, які здійснюють  державний нагляд (контроль) у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів;

уточнити положення Законів України «Про тваринний світ» та «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.

Відповідні зміни пропонується до внести Кримінального кодексу), Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до законів України «Про тваринний світ» та «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

Під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету 7 листопада необхідність його прийняття обгрунтовувалася низьким рівнем існуючих штрафів, які в останнє встановлені у 2003 році, а також тим, що розміри штрафів не відповідають економічній ситуації в країні (враховуючи рівень інфляції). Низькі суми штрафів не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності. Підвищення розмірів штрафів дозволить забезпечити додаткові надходження до державного і місцевих бюджетів. Тому, основним чинником, який вплинув на необхідність розроблення проекту Закону, є зміни природних, соціально-політичних обставин, економічних умов та змін природоохоронного законодавства.

Члени Комітету вважають, що прийняття законопроекту сприятиме раціональному використанню і охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та усунення їх негативних наслідків.