12 грудня 2016, 18:25 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Україна вдячна Республіці Білорусь за сприяння у створенні нейтрального майданчику для роботи ТКГ і підгруп задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі », - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко

 

«Україна вдячна Республіці Білорусь за сприяння у створенні нейтрального майданчику для роботи   ТКГ і підгруп задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі », - зазначила  Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з новопризначеним надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

 

Під час зустрічі сторони обговорили не лише роботу мінських груп, а в першу чергу  активізацію двосторонньої співпраці України та Республіки Білорусь, зокрема посилення міжпарламентського діалогу, а також активізацію співпраці  в економічній, гуманітарній та культурній сферах.

 

Ірина Геращенко та Ігор Сокол обмінялись думками щодо  міжпарламентського діалогу в рамках роботи Міжпарламентської комісія зі співробітництва Верховної Ради України та Національних Зборів Республіки Білорусь. 

 

Окрім того, під час зустрічі було обговорено питання співробітництва у культурній сфері. Зокрема, присутні обмінялись думками щодо вшанування пам’яті автора першої української Конституції – Пилипа Орлика, який народився на території сучасної Білорусі.

 

«Встановлення  пам’ятнику Пилипу Орлику у Мінську , про яке говорить Українська сторона, стало б прекрасним прикладом  двосторонньої співпраці в гуманітарній і культурній сферах », - зауважила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший віце-спікер також  підняла питання  Резолюції ООН   "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційованої Україною.

 

«15 грудня Генеральна асамблея ООН винесе на голосування український проект Резолюції щодо порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. Цей проект Резолюції для України є надзвичайно важливим.  Ми боляче сприйняли позицію Білорусі під час розгляду цієї резолюції в третьому комітеті ООН », - наголосила І. Геращенко. 

 

Народний депутат підкреслила, що Україна з повагою ставиться до зовнішньої політики Білорусії, і так само розраховує на повагу і взаєморозуміння Мінська  в питаннях суверенітету і територіальної цілісності України.