01 грудня 2016, 06:00 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до співвітчизників з нагоди Дня Референдуму

 

 

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні, 1 грудня, ми відзначаємо 25-ліття Всеукраїнського референдуму 1991-го року. Це фундаментальна віха українського державотворення, адже саме у цей день український народ висловився за відновлення Незалежності України.

1 грудня 1991-го року в українців запитали: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України»? Понад дев’яносто відсотків громадян, що того дня взяли участь у референдумі, висловилися – «за», а це близько тридцяти мільйонів повнолітніх українців, народжених та вихованих у Радянському Союзі.

І тут сталося парадоксальне, але закономірне явище – українці підтвердили, що прагнуть незалежності, що прагнуть свободи, за яку поклали життя сотні тисяч кращих синів і дочок України у збройній боротьбі проти окупанта чи в тюрмах і на засланні.

Український референдум 1 грудня 1991-го року був похороном «Імперії зла» – Радянського Союзу. У той самий час наш референдум став логічним продовженням тисячолітньої історії українського державотворення.

Французький філософ Ернест Ренан сказав: «Нація – це щоденний плебісцит». Плебісцит, що буквально означає «рішення народу». Під час Референдуму 1 грудня 1991-го року нація, яку хотіли перекувати на «єдиний совецкий народ», гучно заявила на весь світ, що вона є, що вона українська.

Рішення Референдуму 1 грудня 1991-го року підтвердили мільйони українців під час Революції Гідності. Це сьогодні доводять тисячі наших воїнів на Східному фронті.

Державність – це не пафосні слова і не символічна річ. Державність – це запорука успішного розвитку і безпеки народу. Найбільші трагедії українського народу, зокрема Голодомор, сталися у часи втрати державності.

Держава, у першу чергу, – це вільний розвиток, захист і безпека громадян.

Вдячний Богові та всім українцям за відновлення нашої Державності.

У цей день закликаю всіх співвітчизників замислитися над тим, що наша незалежність, наше майбутнє залежить від нас.

Низько вклоняюся подвигу українських воїнів, які на передовій ціною власного здоров’я і навіть життя зберігають наш спокій, продовжуючи боротьбу за нашу Незалежність у двобої зі споконвічним ворогом України. Ми – переможемо!

Слава Україні!