19 вересня 2016, 18:19 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)

 

У засіданні братимуть участь: Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, народні депутати України - члени Української частини ПКА на чолі з Співголовою Миколою Княжицьким, депутати Європарламенту на чолі зі Співголовою Адреєм Плєнковичем, представники Уряду України, а також представники виконавчих інституцій ЄС.

Проект порядку денного Четвертого засідання ПКА передбачає обговорення таких важливих питань, як: стан політичних відносин Україна-ЄС, перспективи завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Нідерландський формат), оцінка стану імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, перспектива запровадження безвізового режиму, внутрішньополітична та безпекова ситуація в Україні, впровадження реформ в Україні відповідно до Угоди, енергетичне та секторальне співробітництво між Україною та ЄС тощо.

За результатами засідання планується ухвалення Заключної Заяви та Рекомендацій  Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС.

18-19 вересня пройшла виїзна частина ПКА на Схід України, під час візиту депутати побували у Дніпропетровському госпіталі, відвідали зону проведення Антитерористичної операції, зокрема, Мар’їнку та Краматорськ, провели зустрічі з військовослужбовцями Збройних Сил України, студентами вищих навчальних закладів, переселенцями.

 

Довідково: Відповідно до ст. 467 Угоди про асоціацію створено Парламентський комітет асоціації, який є форумом для проведення засідань та обміну думками між членами Верховної Ради України і Європейського Парламенту. Головування у Парламентському комітеті асоціації здійснюється по черзі, відповідно, представником Верховної Ради України і представником Європейського Парламенту згідно з регламентом, який затверджується Парламентським комітетом асоціації складається з членів Верховної Ради України, з однієї сторони, та членів Європейського Парламенту, з іншої сторони.

Парламентський комітет асоціації може запитувати у Ради асоціації інформацію стосовно виконання Угоди, повинен бути поінформований про рішення та рекомендації Ради асоціації, може надавати рекомендації Раді асоціації, може створювати відповідні підкомітети.