Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

«Відомості Верховної Ради України»

07 жовтня 2019, 10:07

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)»

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва опубліковано ряд законів і постанов ухвалених Верховною Радою України дев’ятого скликання.

Зокрема, опублікований Закон «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)».

В документі сказано: «Цей Закон відповідно до статей 85, 108, 111, 151 Конституції України визначає правові та організаційні засади притягнення Президента України до конституційної відповідальності шляхом усунення з поста в порядку імпічменту».

У Законі викладені: правові підстави та принципи імпічменту; порядок ініціювання імпічменту, порядок створення та діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України; порядок прийняття рішення та правові наслідки усунення Президента України з поста в порядку імпічменту; порядок припинення процедури імпічменту.

Закон набув чинності 25 вересня 2019 року.

У №40 опубліковано ще ряд законів, ухвалених Верховною Радою дев’ятого скликання, серед яких:

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який вносить зміни до чотирьох законів. Набув чинності 25 вересня 2019 року;

- «Про внесення зміни до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна» - визнає такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради "Про Контрольну комісію Верховної Ради України з питань приватизації". Набув чинності 25 вересня 2019 року;

- «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України». Закон відтерміновує застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України до 31 грудня 2019 року включно. Набув чинності 22 вересня 2019 року;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду». Законом визначається, на які кримінальні провадження поширюється підсудність Вищого антикорупційного суду, як суду першої інстанції, суду апеляційної інстанції та слідчих суддів. Набув чинності 22 вересня 2019 року;

- «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес». Законом, зокрема, із Кримінального кодексу України виключається стаття 205. Таким чином декриміналізується фіктивне підприємництво. Набув чинності 25 вересня 2019 року.

У «Відомостях Верховної Ради України» від 4 жовтня містяться постанови Верховної Ради про прийняття ряду проектів законів за основу.

Також опубліковано постанови про проведення парламентських слухань: 27 листопада 2019 року - на тему: “Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п’ять років” і 6 листопада 2019 року - на тему: “Безпека діяльності журналістів  в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення”.

Серед опублікованих постанов, дві стосуються кадрових призначань: «Про призначення Сенниченка Д. В. на посаду Голови Фонду державного майна України» і «Про призначення Штучного В. В. на посаду Керівника Апарату Верховної Ради України».

Довідково: Бюлетень «Відомості Верховної Ради України» видається відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», статті 139 Регламенту Верховної Ради України, Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності».