Новини

12 листопада 2019, 19:23

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Європейського Парламенту

докладніше
12 листопада 2019, 17:44

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
12 листопада 2019, 17:40

Прийнято за основу проект Закону "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"

докладніше
12 листопада 2019, 17:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики"

докладніше
12 листопада 2019, 17:17

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, м. Севастополя, нацменшин і міжнаціональних відносин презентовано звіт щодо інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини

докладніше
12 листопада 2019, 17:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних"

докладніше
12 листопада 2019, 16:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України"

докладніше
12 листопада 2019, 16:52

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів"

докладніше
12 листопада 2019, 16:50

Ухвалено Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:30

Відбулася презентація інформаційного виставкового проекту Музею Голодомору «Голодомор: нищення ідентичності» до 86-тих роковин пам’яті жертв Голодомору

докладніше
12 листопада 2019, 15:23

Експозицію «Шведські татусі» фотографа Югана Бевмана, яка демонструє вплив ґендерної рівності у батьківстві на особу й суспільство, розгорнуто в парламенті

докладніше
12 листопада 2019, 14:53

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Норвегією та Грузією

докладніше
12 листопада 2019, 14:30

Стартував новий офіційний сайт Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

«Український тиждень» в Європарламенті

02 березня 2016, 22:39

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Пропозиції Місії Кокса - це гарна платформа, яка не зобов'язує людей торгуватися політичними принципами (коментарі народних депутатів за результатами «Українського тижня»)

Пропозиції Місії Кокса - це гарна платформа, яка не зобов'язує людей торгуватися політичними принципами (коментарі народних депутатів за результатами «Українського тижня»)

Конференція високого рівня з оцінки потреб і спроможностей українського парламенту закінчила свою роботу. Між Апаратом Верховної Ради України та секретаріатом Європарламенту підписано Угоду. Які наслідки матимуть рішення, ухвалені за рекомендаціями Місії Кокса, чи будуть вони імплементовані нинішнім українським парламентом - на ці питання відповідали народні депутати України.

«Цей захід сприятиме покращенню роботи Верховної Ради в інтересах кожного українського громадянина», -  Борис Тарасюк,

Борис Тарасюк, Заступник голови Комітету у закордонних справах, підкреслив, що «спільне засідання депутатів Європарламенту і народних депутатів України – це унікальна подія, яка відбулася вперше в історії України». Він нагадав, що під час триденної конференції обговорювалися питання взаємодії і питання поліпшення роботи Верховної Ради України. Цьому, за його словами, сприяла Місія з оцінки потреб, яку очолював колишній Президент Європарламенту Пет Кокс. Результатом конференції стало ухвалення цілої низки заходів, які мають на меті покращити роботу Верховної Ради і взаємодію з колегами Європарламенту.

Б. Тарасюк висловив упевненість у тому, що цей захід «сприятиме покращенню роботи Верховної Ради в інтересах усього українського суспільства». «Враховуючи те, що парламент є відображенням інтересів всього українського суспільства, будемо сподіватися, що цей захід сприятиме покращенню роботи Верховної Ради в інтересах кожного українського громадянина», - сказав він.

Він також переконаний, що нинішньому парламенту у цьому складі вистачить волі врахувати всі поради Місії та імплементувати їх у вигляді законів.

 

Пропозиції Місії Кокса мають великий шанс бути реалізованими, - Оксана Сироїд

По завершенню Конференції високого рівня з оцінки потреб і спроможностей українського парламенту Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що ця подія у Брюсселі має надзвичайно важливе значення для українського суспільства: «Беззастережно матимуть позивні наслідки ті пропозиції, що запропоновані Місією Пета Кокса». «Вони мають великий шанс бути реалізованими через іхню значну легітимність, оскільки відображають переживання усіх парламентарів, - сказала вона. – Президент Кокс говорив з величезною кількістю людей – попередньо в обговоренні брали участь більше сотні українських народних депутатів і членів громадських організацій, тому кожен депутат вважає, що це є його пропозиції і рекомендації».

Але крім того, за її словами, «знакові речі з цього заходу - це є й зустрічі, просто зустрічі між парламентаріями, як українськими, так і між українськими і європейськими депутатами». «Головне наше відчуття - це те, що для українців важливо розуміти, що немає втоми від України, - підкреслила О.Сироїд. - Тут так багато людей, які розуміються на проблемах України та так сильно вболівають за неї, і їм бракує знань». На її думку,  завдання і обов’язок українських парламентарів після повернення додому «надавати правдиву інформацію, підтримувати контакти». Таким чином же, вважає Заступник Голови парламенту, потрібно дослідити і проблеми «мінських угод», причини їх невиконання. «Це є дуже перспективний шлях», - наголосила вона.

Для імплементації рішень за рекомендаціями Місії Пета Кокса потрібні будуть підтримка не лише парламенту, а й Президента і Уряду, вважає О.Сироїд. «Це ті рішення, які потребуватимуть ще додаткових зусиль і обговорень, а є рішення, які залежать виключно від депутатів, - на них ми можемо піти якнайшвидше», - сказала вона.

Торкаючись питання зміни Уряду, Заступник Голови Верховної Ради зазначила, що «не може Уряд повставати проти парламенту». «Це неприродно, це ніби діти повстають проти батьків, парламент повинен контролювати, як витрачаються народні гроші. Тому формування нового уряду - це та точка, з якої ми можемо почати нову практику взаємодії», - наголосила вона.

«Пропозиції Місії Кокса - це гарна платформа, яка не зобов'язує людей торгуватися політичними принципами», - Олег Березюк

Олег Березюк, Голова депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»» зауважив, що є деякі нюанси у пропозиціях Місії Пета Кокса. Вони полягають у тому, що у пропозиціях немає політичного забарвлення, і політичні сили можуть, не порушуючи своїх політичних ідеологічних принципів, разом працювати, щоб створити механізм якісного функціонування парламенту. «Це дуже мудра позиція Президента Кокса, який добре обізнаний у коаліційних речах. А добрий нюанс у тому, що є гарна платформа, яка не зобов'язує людей торгуватися політичними принципами», - наголосив він.

З іншого боку, О.Березюк підкреслив, що «ця зустріч матиме геополітичне значення». За його словами, «Європа зрозуміла через наші відверті розмови, що вона не повинна втомлюватися від України, бо Україна захищає Європейський Союз і його цінності у прямому і переносному значенні цього слова». «Європа має втомлюватися від російської пропозиції третьої світової війни в дуже гібридний спосіб. Ми відчуваємо, що саме ці зміни настроїв відбуваються в Європі», - сказав він.

Головне, на думку О.Березюка, що під час Конференції високого рівня «відбулась серйозна зміна характеру події: все почалося з питань адміністративної реформи, а закінчили серйозними геополітичними світоглядними моментами».

На його переконання, парламент здатний об’єднатися навколо рішень по висновкам Місії, оскільки вони не несуть загрози олігархічній системі. «Ми повинні рухатися далі, - сказав він. – Парламент має стати запорукою успішного функціонування Уряду, а не навпаки». О.Березюк зауважив, що нинішня криза показала, що «державний уряд попробував керувати парламентом, чого не можна допустити». «Ми повинні змінити Уряд, Уряд має понести покарання за неякісний бюджет країни, повинні змінити Генерального прокурора за не проведення антикорупційної діяльності, змінити Центральну виборчу комісію як покарання за всі попередні фальсифікації на виборах, - сказав він. - І головне- об'єднатися навколо також неполітичного питання, але глибоко важливого і водночас глибоко політичного - це зміни виборчої системи».  Новий виборчий закон, за його словами, має бути на пропорційній основі, за відкритими списками, що означатиме, що олігархи матимуть менше можливості купувати голоси на виборах. «На превеликий жаль, всі з цим погоджуються, але ніхто про це відкрито не говорить, - зауважив Олег Березюк. - Це означає, що в Україні залежність від олігархічних структур є величезною».

Водночас, політик висловив упевненість у досягненні успіху: «Як кажуть американці, і європейці їх у цьому підтримують: "Час і зусилля"». «Ми обов'язково усього досягнемо, - наголосив він. - Ми вийшли з коаліції тільки для того, щоб показати суспільству опозиційний процес - як перебудовувати українську державу, а не руйнувати її».

Народний депутат Єгор Соболєв: «Прозорість вбиватиме корупцію і обман суспільства»

Єгор Соболєв, Голова Комітету з питань запобігання корупції, називаючи «великою честю запрошення Європейського парламенту на спільні засідання, водночас зазначив, що «цим дуже добрим ідеям буде створюватись сильний опір».

Перше, за його словами, що слід змінити і на чому наголошували європейські політики, це «зупинити законодавче цунамі». Він зазначив, що далеко не всі народні депутати встигають навіть прочитати подані законопроекти. Тому необхідно дуже ретельно підходити до якісного їх наповнення на етапі підготовки, і ухвалювати найважливіші. Серед таких він назвав законопроект щодо реєстрації нерухомості. На його думку, таку роботу слід передавати приватним структурам. Також необхідно продовжити роботу у напрямку відкритості, яку сповідує велика кількість громадських організацій. «Прозорість вбиватиме корупцію і обман суспільства, - заявив Є.Соболєв і додав, що починати треба з законодавців.

«Це завдання саме цього парламенту, саме цього скликання», - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Перший заступник Голови Комітету у закордонних справах, говорячи про підписання Угоди щодо змін інституційної спроможності парламенту, зазначила, що ухвалена Угода має бути первинним маяком тих змін, які будуть привнесені в результаті співпраці між Європарламентом і Верховною Радою Украіни.

Надзвичайно важливими вона назвала ті 52 рекомендації Місії Пета Кокса, які необхідно "перекласти на план дій для українського парламенту". «Можливо це буде зроблено через постанову, можливо через формулювання перших напрямків і визначення послідовності їх реалізації і впровадження, - сказала вона. - Може виявитися, що деякі з них вимагають технічних змін до Конституції. А це трошки довший процес». І.Климпуш- Цинцадзе оптимістично ставиться до швидкої реалізації великої кількості рекомендацій. «Це завдання саме цього парламенту, саме цього скликання, тому що крім того, що нам вкрай важливі зміни, для того щоб інституційна спроможність була краща, є повна підтримка і зобов'язання Європейського парламенту під керівництвом Шульца», - наголосила вона.

Політик зазначила, що євро парламентарії «точно цього року виділять ресурси, експертів, допомогу для того, щоб залучати представників Апарату, секретаріату парламенту до навчальних програм, щоб впровадити цей план в життя». «Необхідно схопити цю суницю в руку для того, щоб наступні парламентарі були новими і модерними, набагато більш спроможними , забезпечені інтелектуальною, юридичною, експертною допомогою, яка б гарантувала якість продукту законодавчого органу, - заявила вона. - Першим документом може стати Постанова, яка визначить пріоритетні пропозиції з чіткими термінами їх впровадження».