Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 жовтня 2019, 17:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому законопроект щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів

Комітет з питань антикорупційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№1031), підготовлений до другого читання.

Розпочинаючи розгляд законопроекту, голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська звернула увагу народних депутатів: «Законопроект комплексний, тому маленькі, точкові неузгоджені між собою правки можуть повністю руйнувати концепцію законопроекту».

Вона також нагадала, що повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, що передбачено даним проектом Закону, є зобов’язанням перед Міжнародним валютним фондом і це те, чого чекає українське суспільство. «Окрім того, ми маємо створити дієвий механізм цивільної конфіскації необґрунтованих активів високопосадовців», - додала голова Комітету.

За словами А.Красносільської, даний законопроект пропонує два інструменти в комплексі. Перший інструмент - відповідальність за незаконне збагачення, яка починається з достатньо високого порогу і другий – цивільна конфіскація, що стосується тих самих активів, тих самих людей, але меншої вартості і передбачає конфіскацію майна або активів і звільнення чиновника.

Загалом члени Комітету розглянули більше 300 правок, запропонованих народними депутатами під час підготовки законопроекту до другого читання.

Під час обговорення поправок, Комітетом, зокрема, була підтримана пропозиція встановити, що кримінальна відповідальність за незаконне збагачення починається із «набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на шість з половиною неоподаткованих мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи».

Також внесено зміни до статті 258 Цивільного кодексу України, якими встановлюється, що позовна давність терміном чотири роки застосовується за вимогами про визнання необґрунтованими активів і стягнення їх у дохід держави.

За підсумками розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» у другому читанні і в цілому.