Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 травня 2013, 15:16

 Прес-служба 

Проблеми у сфері українського книговидавництва потребують термінового розв’язання на законодавчому рівні - В.Рибак

 

Проблеми у сфері українського книговидавництва потребують термінового розв’язання на законодавчому рівні. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, відкриваючи у середу парламентські слухання на тему: «Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки книгочитання в Україні».

Керівник парламенту назвав видавничу галузь одним із ключових векторів гуманітарної політики держави. За його словами, книга відіграє виключну роль у збереженні історичних традицій, культурних та моральних цінностей суспільства, є джерелом доступу до світових культурних надбань, чинником розвитку особистості, її морального світосприйняття та професійного зростання. 

Разом з тим, аналізуючи ситуацію, що склалася у цій сфері, В.Рибак констатував катастрофічне падіння виробництва книжок в Україні з 177 мільйонів примірників, тобто трьох з половиною примірників на кожного жителя у 1990 році, до менш ніж однієї книги на кожного жителя сьогодні. За його словами, цей показник є значно нижчим за гранично допустиму межу для запобігання інтелектуальної деградації населення.

«Оскільки книга виконує найважливішу роль в інтелектуальному та моральному зростанні людської особистості, то зниження читацької культури в Україні є справжньою загрозою для інтелектуального, а разом із тим і соціального та економічного розвитку держави та її громадян», - заявив він.

У цьому контексті Голова Верховної Ради наголосив на важливості посилення державного сприяння і підтримки сфери книговидавництва, книгорозповсюдження та бібліотечної галузі.

На думку В.Рибака, зокрема, нагальною є потреба стимулювання друку вітчизняних видань у галузі комп’ютерних наук, технологій, економіки, оскільки ці сегменти книжкового ринку в Україні майже повністю належать іноземному виробнику; збільшення кількості вітчизняних видань у розрахунку до кількості населення, а також накладів друку; врегулювання на законодавчому рівні проблеми нелегального використання об'єктів авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет.

Комплексної модернізації, наголосив він, потребує також поліграфічна галузь, адже технологічне обладнання підприємств, зокрема державних, є вкрай застарілим.

Серед першочергових проблем, які потребують розв’язання, керівник парламенту назвав відновлення та розвиток мережі книгорозповсюдження.

В.Рибак зазначив, що законодавчої підтримки потребує й бібліотечна галузь. Державні програми, за його словами, повинні передбачати й надавати бібліотекам право самостійно здійснювати закупівлі, враховуючи попит та потреби читачів. «Потребують також фінансування доступ до міжнародних баз даних та створення електронних бібліотечних каталогів.  Необхідний також системний моніторинг та серйозні дослідження стану читання та популяризації книги, особливо з огляду на те, що протягом періоду незалежності України ця сфера майже не досліджувалася», - сказав він.

Голова Верховної Ради повідомив, що на розгляді у парламенті перебуває проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу» (реєстр, № 0896), поданий Кабінетом Міністрів України і прийнятий Верховною Радою України за основу 20.03.2012 року. Законопроект, сказав В.Рибак, передбачає уточнення положень чинного закону щодо порядку внесення суб'єктів видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції, повноважень центрального органу виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у видавничій сфері тощо. «Певен, що схвалення цього законопроекту забезпечить подальший розвиток вітчизняного книжкового ринку», - підкреслив він.