Новини

19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 червня 2019, 15:55

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

 


Вдруге в рамках Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA» у гірській Верховині на Івано-Франківщині відкрилася конференція «Коло Вінзенза:Україна на переломі», учасники якої обговорять найважливіші питання сучасності: європейської співпраці та добросусідства, російської агресії проти України, розвитку карпатського регіону, проблеми екології. У фокусі дискусії Україна, а саме держава та суспільство в нових політичних реаліях.

Відкриваючи конференцію, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що мета конференції, у якій беруть участь відомі інтелектуали з України, Польщі, Литви виробити спільну стратегію розвитку гірського регіону. «Ми говоритимемо про розвиток туризму у Карпатах, збереження культурної спадщини, що є складовими сталого розвитку, пожвавлення економічних процесів. Про те, як зробити цей край економічно успішним, як принести сюди добробут, - каже Голова Верховної Ради. – Для побудови спільної стратегії важливо об’єднати країни, на території яких є Карпати. Завдання України об’єднати українців на рівні місцевої та центральної влади, щоб збільшити популярність регіону. Необхідно залучати інвестиції для розвитку інфраструктури та будівництва доріг».

Немає в Україні людини, яка б не любила цей край, тож ми маємо зробити так, аби люди звідси не їхали на заробітки, а навпаки - приїжджали сюди,  наголосив Андрій Парубій.

Він зазначив, що на конференції йтиметься про «філософський, світоглядний вибір». «Ми живемо в переломні часи, -- каже Андрій Парубій. -- Нині ставиться під сумнів питання європейської інтеграції України. Коли ми стояли на Майдані, поруч з державним, синьо-жовтим прапором, там майорів і прапор Європейського Союзу. Європа – наші дім. Але поруч з нами величезна країна-агресор, яка робить усе можливе, аби зупинити наш рух в Європу. Зараз є ряд політичних партій, які ідуть на вибори з метою знищити здобутки останніх п’яти років – це європейський курс, мова, церква, декомунізація. Тепер наше завдання ці цінності захищати і розвивати. Хочу сказати п’ятій колоні  - кожен, хто хоче поставити під сумнів ці досягнення, буде названий ворогом. Сьогодні ми усі відповідаємо за місію, яку маємо виконати».

Ініціатор заходу, голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький, зазначив, що вперше Міжнародний форум «VIA CARPATIA» проходив у селі Криворівня – літній культурній столиці України XIX ст. «Наша мета – відродити славні традиції Гуцульського краю та створити сучасну платформу для промоції культури та обміну думками з інтелектуалами  на найбільш актуальні суспільно-політичні теми, - наголошує Микола Княжицький. – Саме на Гуцульщину свого часу приїжджали Михайло Грушевський, Іван Франко, Леся Українка і говорити про те, якою буде Україна.

Уродженець гуцульського краю, польський письменник, великий європейський інтелектуал Станіслав Вінценз став автором ідеї родинної Європи. Для нього був важливим захист прав усіх народів, які жили на одній невеликій території – українців, поляків, євреїв, вірмен. Захисту прав і культур він присвятив своє життя. Тож у «Колі Вінценза» учасники форуму говорять про численні виклики і загрози, що стоять перед нашою країною і Європою, про Україну після парламентських виборів, намагання агресивного сусіда «обнулити  українську патріотичну політичну еліту» та про те, як не «впустити в наше життя вірусу самопоборювання». Адже, як зазначив Голова Верховної Ради Андрій Парубій, головна війна іде на фронті, «це війна за уми і серця людей».