Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 червня 2019, 17:11

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік

 


На початку урочистого засідання, присвяченого врученню нагород, Голова Парламенту нагадав, що ще у 2006 році з ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Парламент ухвалив Постанову № 131-V «Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів».

«Верховна Рада України ставила за мету піднести роль та авторитет педагога в суспільстві, підвищити престижність праці вчителя, вихователя, майстра виробничого навчання, керівника гуртка», - уточнив він і підкреслив , що вручення цієї премії стало хорошою традицією - цього року премія вручається вже вдесяте!

Всього за 10 років присуджено 283 Премії Верховної Ради України. Серед лауреатів Премії 2018 року 17 педагогічних і науково-педагогічних працівників, які представляють систему загальної середньої освіти; 5 – професійно-технічну освіту; 3 – дошкільну освіту; 3 - позашкільну освіту.

Голова Верховної Ради зазначив, що вкрай важливим є те, що серед лауреатів не лише керівники навчальних закладів, але й вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, керівники гуртків позашкільних навчальних закладів, вихователі дитячих садків, представники навчальних закладів не лише великих міст, але й педагоги з районних центрів, сільських населених пунктів.

А.Парубій закликав привітати сьогодні у Парламенті молодих українських науковців – «наукову надію України»! «З метою сприяння інноваційному розвитку вітчизняної науки і техніки, підвищенню престижу наукового працівника та його ролі у суспільстві Верховна Рада України з 1 січня 2008 року заснувала Премію найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок», - зазначив він, нагадавши, що з 2008 року по 2018 рік  Верховною Радою України щорічно встановлювалося  20 таких Премій у розмірі 20 тис. гривен кожна, на здобуття цієї Премії за 2018 рік було висунуто 56 робіт 77 науковцями з 16 областей України і міста Києва.

За результатами проведеного конкурсу у 2018 році присуджено 20 Премій Верховної Ради України молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Загалом - 31 науковцю, з яких 2 доктори наук, 26 кандидатів наук і 3 науковця без наукового ступеня. За гендерним розподілом – це 16 жінок і 15 чоловіків.

А.Парубій підкреслив - щоб зробити Україну кращою, Верховна Рада України проводить фундаментальні і дуже нелегкі реформи. «Такого досвіду реформ не мала жодна держава у світі. Жодна держава у світі не проводила реформи у той час, коли на її землях стояли ворожі танки і окупаційні війська», - наголосив він.

Голова Верховної Ради переконаний, що однією з найуспішніших фундаментальних реформ є реформа освіти. Він нагадав, що 6 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про фахову передвищу освіту» (проект №8321-д). «Комітет  готує Закон і незабаром я  його підпишу, - сказав він. - 30 травня 2019 року прийнято в першому читанні за основу і готується до другого читання Проект Закону про повну загальну середню освіту (№ 10204)».

А.Парубій підкреслив, що необхідно зміцнити і покращити українську систему освіти, наблизити її до європейських стандартів, зробити її конкурентоспроможною на світовому рівні. «Адже фундаментальна наука розпочинається з освіти. Тому особлива наша увага сьогодні – педагогам», - уточнив він.

А.Парубій подякував молодим ученим, які «не дивлячись на порівняно невисокі зарплати, значні соціальні проблеми, подекуди застарілу дослідницьку інфраструктуру, вкрай обмежені ресурси для проведення досліджень повсякденно самовіддано й ефективно працюють на славу Україні».

«Дякуємо молодим ученим за активну позицію і сподіваємось на ваші невичерпну енергію та творчий потенціал, ваші уміння та знання для розв’язання актуальних завдань, які стоять перед вітчизняною наукою та державою», - сказав Голова Парламенту.

Голова Верховної Ради України також повідомив, що у цьому році суттєво підтримала молодих вчених – прийняла зміни до відзнак молодих вчених – премій та стипендій, які вдосконалили процедури висування, відбору і нагородження лауреатів премії та стипендії Верховної Ради України. А головне - майже у шість разів було збільшено розмір грошової винагороди, також збільшено наполовину кількість премій молодим вченим, підвищено вік претендентів – докторів наук. «Запевняю – ми й надалі будемо приділяти особливу увагу інтелектуальній еліті нації, еліті якою ви і є. Вітаємо всіх лауреатів премій Верховної Ради України та бажаємо вам міцного здоров’я, мирного неба, натхнення, успіхів, благополуччя та плідної роботи в ім’я України!» - наголосив Голова Парламенту України.