Новини

14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:55

Народні депутати схвалили у першому читанні за основу проект Закону про концесію (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:37

Народні депутати підтримали за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо державного регулювання космічної діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:15

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:07

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про оренду державного та комунального майна (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 12:00

Народні депутати підтримали за основу законопроект про визнання таким, що втратив чинність, Закону про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:41

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності парламенту (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:28

Верховна Рада України достроково припинила повноваження складу Центральної виборчої комісії (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 травня 2019, 13:02

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час позачергового пленарного засідання Парламенту у середу, 22 травня 2019 року, зазначив, що серед повноважень Президента України немає повноважень встановлювати факт наявності або відсутності коаліції. «Я уважно перечитав всі повноваження Президента України. Серед його повноважень немає повноважень встановлювати факт наявності або відсутності коаліції», - сказав він і нагадав, що 21 травня закінчилися консультації голів фракцій з Президентом України Володимира Зеленського, під час яких ставилися запитання щодо підстав для підписання Указу про розпуск Парламенту.

А.Парубій підкреслив, що таких повноважень не має і Голова Верховної Ради України. «Існував єдиний факт, коли 17 травня  2019 року сама коаліція оголосила про свій розпуск з цієї трибуни. І з цього моменту почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції. І ми зараз перебуваємо в конституційному процесі формування коаліції, - уточнив він. - Я вважаю, що Указ про розпуск Парламенту суперечить діючій Конституції. Тому я вчора заявив і повторюю зараз, що з цієї трибуни я буду діяти, і завжди діяв виключно в межах законодавчих повноважень».

На переконання Голови Парламенту, «Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу». А.Парубій зауважив, що цей указ він як Голова Верховної Ради України не може зупинити, як і не може зупинити Верховна Рада України. «Може тільки суд визначити його відповідність до Конституції України. Я знаю, що народні депутати планують подати заяву в Конституційний суд, і я підтримаю цю ініціативу. Я розумію, що рішення Конституційного суду може бути пізніше, ніж проведення самих виборів, - зазначив він. - Але разом з тим, я переконаний, що як Голова Верховної Ради України маю вітати політичну оцінку цього указу і сказати, що його автор буде нести відповідальність і перед законом, і перед народом України. І всьому прийде свій час. Один Президент вже починав свої дії з порушення Конституції».

Голова Парламенту повідомив, що до нього надійшло звернення, де було зазначено два законопроекти для включення до порядку денного сесії. Згідно закону України, зазначив А.Парубій, він невідкладно підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання ВРУ, але паралельно – направив лист Президенту України із проханням уточнити, які номери законів має розглянути Парламент.

За словами Голови Верховної Ради України, подані законопроекти опрацьовуються, один з них вже є зареєстрований. «Ми всіма силами допомагаємо представнику Президента привести у відповідність до Регламенту ці подання, вони одразу ж будуть зареєстровані, і тоді розпочнемо обговорення з лідерами фракцій», - сказав А.Парубій.