Новини

14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:55

Народні депутати схвалили у першому читанні за основу проект Закону про концесію (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:37

Народні депутати підтримали за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо державного регулювання космічної діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:15

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:07

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про оренду державного та комунального майна (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 12:00

Народні депутати підтримали за основу законопроект про визнання таким, що втратив чинність, Закону про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:41

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності парламенту (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:28

Верховна Рада України достроково припинила повноваження складу Центральної виборчої комісії (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 травня 2019, 05:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія у зв’язку із 75-ми роковинами депортації кримських татар та інших народів Криму, з нагоди Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та Дня боротьби за права кримськотатарського народу

Шановні співвітчизники!

75 років тому злочинець Сталін – головний організатор Голодомору, геноциду українського народу – віддав наказ здійснити ще один страхітливий, кривавий злочин на українських землях. Кривавий диктатор вирішив виселити з Криму цілий народ – кримських татар, корінне населення півострова.

Цей злочин визнаний світом як акт геноциду.

На землю Криму, який щойно пережив лихоліття нацистської окупації, прийшов новий окупант, і з ним – нові жахливі злочини проти мирних людей. Тільки 18 травня 1944 року – у день початку депортації – більшовицькі нелюди вивезли з Криму 70 ешелонів, у кожному з яких було 50 вагонів, ущент набитих беззахисними жінками, дітьми, інвалідами війни, ветеранами та людьми похилого віку. Цих людей назавжди відправили за тисячі кілометрів від рідного дому – без права повернення.

Протягом всього лише кількох днів у травні 1944 року з Криму було депортовано близько двохсот тисяч кримських татар.

Повернення на батьківщину кримських татар почалося лише наприкінці 80-х років. Але справжню волю на власній землі кримські татари отримали з проголошенням Незалежності України у 1991 році. Здавалося, що нарешті можна вільно та гідно жити на рідній землі. Без страху, арештів і переслідувань.

Але починаючи з 2014 року російська окупація Криму знову повернула кримськотатарський народ у часи жорстоких утисків і переслідувань. Головний орган національної самоорганізації кримських татар Меджліс російськими окупантами проголошено екстремістською організацією. Російські загарбники жорстоко придушують будь-які спроби проведення громадських акцій на підтримку кримськотатарських ініціатив. Страх й усвідомлення власного злочину змушують окупантів забороняти навіть жалобні заходи в пам’ять жертв депортації.

Закликаю міжнародні організації до тиску на російського окупанта з вимогою дозволити проведення жалобних мітингів та вшанувань депортованих та закатованих кримських татар на території окупованого Криму!

Сьогодні окупаційний режим переслідує у Криму й українців. Закриваються школи, бібліотеки, забороняються засоби масової інформації та громадські організації. Окупанти переслідують окремих парафіян та знищують цілі релігійні громади Православної Церкви України та Української греко-католицької церкви.

Упевнений, що Україна поверне Крим. Ми звільнимо із окупації наших співвітчизників. Ми повернемо омріяну волю усім мешканцям Криму, нашому багатостраждальному кримськотатарському народу.

У 2016 році своїм рішенням Верховна Рада України повернула населеним пунктам Криму їхні історичні кримськотатарські назви. Це свідчить про нашу глибоку повагу до історичної пам’яті кримських татар та всіх корінних народів Криму, яких намагався знищити сталінський злочинний режим, а сьогодні душить імперська путінська Росія.

Закликаю наших міжнародних партнерів та союзників посилити тиск, зокрема санкції, на путінську Росію, допоки вона не поверне Україні окуповані райони Донецької та Луганської областей, Крим та повністю не виведе свої війська з території України.

Закликаю всіх українців до солідарності з нашими братами – кримськими татарами: у цей день спільно вшануймо жертви депортації!

Пліч-о-пліч українці і кримські татари проженуть окупанта з рідної землі. Ми звільнимо всі окуповані землі і разом збудуємо наше спільне щасливе майбутнє.

Крим – це Україна! Qirim Ukrayna’dir!