Новини

22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше
22 травня 2019, 14:32

Третя робоча зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства триває у Львові

докладніше
22 травня 2019, 14:22

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2019, 13:02

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

докладніше
22 травня 2019, 12:25

Генеральні секретарі парламентів країн Східного партнерства взяли участь у Дні Європи у Львові

докладніше
22 травня 2019, 12:14

Голова Верховної Ради України порекомендував Президенту України і його команді добре вивчити уроки української історії і не шукати шляхів капітуляції перед Росією

докладніше
22 травня 2019, 10:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання" 22 травня 2019 року о 12-00

докладніше
22 травня 2019, 10:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Президента України з проханням конкретизувати номери законопроектів, запропоновані для розгляду Верховною Радою

докладніше
22 травня 2019, 09:38

Ірина Геращенко: «Ми готові передати всю необхідну інформацію експертам, які у новій команді працюватимуть у Мінських групах та займатимуться питанням щодо звільнення заручників»

докладніше
22 травня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 травня

докладніше
22 травня 2019, 09:26

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на позачерговому пленарному засіданні 22 травня

докладніше
21 травня 2019, 18:28

Андрій Парубій переконаний, що співпраця з НАТО буде продовжуватись, ставати тіснішою, і одного дня Україна стане членом НАТО

докладніше
21 травня 2019, 17:27

У №21 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано текст Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
21 травня 2019, 09:38

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 травня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 лютого 2019, 12:21

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: «Усі, хто стоїть за злочинами проти людяності і міжнародного права, повинні неминуче понести справедливу кару»

 

Вступне слово Голови Верховної Ради України Андрія Парубія на засіданні у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України

 

Високоповажний пане Президенте!

Вельмишановний пане Прем’єр-Міністре!

Шановні пані і панове!

Минає п’ятий рік з того дня як Російська Федерація, знехтувавши усіма нормами міжнародного права, Статуту ООН, положеннями Гельсінського заключного акту та Будапештського меморандуму, двосторонніми українсько-російськими угодами, здійснила акт воєнної агресії проти суверенної сусідньої держави. Росія незаконно анексувала частину української території – Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Російські окупаційні війська вторглися в Україну та захопили окремі райони Донецької і Луганської областей і протягом всіх цих років здійснюють постійні збройні напади проти України.

Зазнаючи важких втрат, завдяки безпрецедентній самоорганізації українського народу, неймовірному героїзму наших добровольців і військових на фронті, відважності та самопосвяті волонтерів, загальнонаціональному патріотизму, ми вистояли.

Фактично одразу було налагоджено роботу виконавчої влади на чолі із Головою Верховної Ради України і виконувачем обов’язків Президента Олександром Турчиновим. Незважаючи на шалену протидію Росії та її агентури в Україні, були проведені вибори Президента, Парламенту, органів місцевого самоврядування, які всіма спостерігачами із країн вільного світу були визнані чесними та прозорими.

Новою післяреволюційною українською владою було реформовано правоохоронну систему та фактично заново створено боєздатні Збройні Сили України. Уряди Арсенія Яценюка, а потім Володимира Гройсмана впровадили реформи, які реанімували економіку держави і дали можливість поступово підвищувати соціальні стандарти. Новообраний Президент України Петро Порошенко гідно виконав свої обов’язки Верховного Головнокомандувача та Глави Держави – наступ ворога був зупинений, Україна отримала дієву міжнародну підтримку.

 П’ять років тому ми, українці, стали на захист своєї держави. Ми зупинили ворога спочатку на Майдані, а потім на сході нашої країни.

Але до сьогодні на Донбасі щодня російські окупанти продовжують обстріли і вбивають людей – військових і цивільних.

Прошу присутніх вшанувати Хвилиною Мовчання наших героїв, які п’ять років тому в ті дні загинули на Майдані, і які загинули протягом цих п’яти років у боротьбі за Свободу та Незалежність нашої країни.

Переконаний – усі, хто стоїть за цими злочинами проти людяності і проти міжнародного права, повинні неминуче понести справедливу кару, яка стане суворою пересторогою для будь-якого наділеного владою маньяка. Щоб громадяни наших вільних країн знову жили у мирі та безпеці.

Отже, шановні колеги, сьогодні в нас є слушна нагода відверто обговорити, що нами вже зроблено за п’ять років російської воєнної агресії проти України, і що ми можемо і повинні ще зробити для того, щоб агресор був зупинений,  притягнений до відповідальності та сповна заплатив за всі свої злочини.

Маємо перемогти, щоб  запанував мир.

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій звернувся до присутніх  вшанувати Хвилиною Мовчання героїв, які п’ять років тому загинули за Свободу та Незалежність України.