Екскурсії до Верховної Ради України з нагоди Дня Державного Прапора України

Новини

24 серпня 2019, 15:55

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди учасникам АТО, волонтерам, учасникам Революції Гідності з нагоди 28-річниці проголошення незалежності України

докладніше
24 серпня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Незалежності України

докладніше
23 серпня 2019, 16:37

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у парламенті відбувся День відкритих дверей

докладніше
23 серпня 2019, 15:31

«Український синьо-жовтий прапор – це символ свободи і незалежності», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня державного прапора України у Вільнюсі

докладніше
23 серпня 2019, 13:30

Брифінг за результатами засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:02

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:00

Підготовча депутатська група визначилася із датами проведення наступних засідань групи і підгруп

докладніше
23 серпня 2019, 12:56

Підготовча депутатська група затвердила пропозиції щодо складу Лічильної комісії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:52

Затверджено пропозиції щодо складу Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:15

Підготовча депутатська група затвердила перелік Комітетів Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 серпня

докладніше
23 серпня 2019, 09:15

«Ми підтримуємо політику відкритих дверей для України у Європейському Cоюзі» - Спікер Сеймаса Литви Вікторас Пранцкєтіс під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм

докладніше
22 серпня 2019, 19:02

«Немає більш щирого, більш відчайдушного адвоката України, аніж Литва. Це великий ресурс на шляху до ЄС, який треба дуже цінувати», - А.Парубій

докладніше
22 серпня 2019, 16:55

Програма РАДА провела тренінг для новобраних народних депутатів партії "Голос"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 січня 2019, 18:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Усі ми - і наші дипломатичні місії, і наші міжпарламентські групи дружби – повинні нагадувати світові, що «Щедрик» – це є частина української творчості і український подарунок усьому світові», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

 

У вівторок, 15 січня, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у відкритті виставки архівних документів «Світовий тріумф «Щедрика» – 100 років культурної дипломатії України». Захід відбувся у Верховній Раді України, сама ж експозиція триватиме у стінах Парламенту протягом пленарного тижня – до 18 січня.

Презентуючи виставку, Голова Парламенту повідомив, що ця подія приурочена до знаменної дати – сторіччя з часу створення Української Республіканської Капели*. «Ми минулого року відзначали сторіччя відродження Української держави і згадували про наші військові, дипломатичні успіхи і невдачі, але рідко згадуємо про те, що відродження Української держави супроводжувалося і великим відродженням української культури, українського мистецтва. У той період і була створена Українська Республіканська Капела», - пояснив Голова Парламенту та додав, що вікова річниця цієї події була внесена Верховною Радою України до переліку пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році (Постанова ВРУ 2654-VIII від 18.12.2018 «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» - прим.).

На переконання Голови Верховної Ради, Капела започаткувала «дуже успішний на той період шлях культурної дипломатії». Він нагадав, що на початку XX сторіччя Україна не змогла здобути на дипломатичному фронті успіху, який би призвів до визнання української держави. «Але українська Капела, яка поїхала у велике турне до Європи, а потім до Північної і Південної Америк – вона відкрила для всього світу українську культуру, українське мистецтво, і для багатьох – саму Україну», - наголосив Андрій Парубій.

Голова Парламенту зачитав слова з листа Голови Директорії УНР Симона Петлюра до Капели 16 вересня 1919 року: «Я багато вже гарного чув про концерти ваші. Овації чужинців, що випадають на долю вашу, й усього українського. І з тим більшим почуттям вдячності важка і висока ваша праця буде записана на сторінках історії нашого державного і культурного будівництва. І хоч важкий, тернистий шлях до забезпечення щастя нашому многостраждальному народові – все ж, з тим більшим завзяттям мусимо йти вперед, до ясної цілі – його свободи і незалежності. Вже недалеко та хвилина, коли об’єднаними зусиллями досягнемо своєї мети, і станемо твердою ногою господарями на своїй землі». «За тих часів була програна мілітарно Українська держава. Українські вояки і українськи лідери змушені були покинути Україну і розсіятись по всьому світу. Але Капела продовжувала свою діяльність, - розповів Голова Верховної Ради. - З 1922 року Капела виступає під назвою Український національний хор і активно гастролює американським континентом, дає понад 400 концертів».

Українська Республіканська Капела під головуванням Олександра Кошиця всією своєю діяльністю, творчою і організаційною, започаткувала явище сучасної культурної дипломатії. Невичерпна енергія українців навіть після втрати своєї державності продовжувала дивувати світ через українську творчість і українське мистецтво. «Власне, під час тих турів увесь світ дізнався і полюбив український Щедрик», - наголосив Голова Парламенту.  

За словами А.Парубія, далеко не всі люди знають про українське походження Щедрика, але майже кожна християнська країна супроводжує різдвяні свята цією мелодією. «Наш обов’язок перед минулими поколіннями – нести на весь світ інформацію про те, хто є автором Щедрика, і хто приніс його у великий світ, - сказав він. - Я переконаний, що усі ми, і наші дипломатичні місії, і наші міжпарламентські групи дружби – повинні нагадувати світові, що Щедрик – це є частина української творчості, це є українська пісня і український подарунок усьому світові», - підкреслив Голова Верховної Ради України.

Він подякував організаторам виставки за її презентацію у Верховній Раді України та запросив присутніх оглянути експозицію, «яка відтворює весь великий, творчій і патріотичний шлях Української Республіканської Капели».

*Довідково: Також захід приурочений до 100-річчя ухвалення Закону УНР про перший проект культурної дипломатії – європейські гастролі Української Республіканської Капели і закордонної промоції «Щедрика» (ухвалений Радою Народних Міністрів УНР від 24 січня 1919 року).