Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 січня 2019, 10:59

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада України має юридично упорядкувати процес переходу православних вірян до Православної Церкви України, - Андрій Парубій

 

Православна Церква України отримала Томос про Автокефалію. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи засідання Погоджувальної Ради 15 січня.

«На святвечір перед Різдвом увесь наш народ отримав прекрасну новину про вручення Православній Церкві України Томосу про Автокефалію з рук Вселенського Патріарха Варфоломія. Це надзвичайна та, без перебільшення, історична подія. Я щиро Вас вітаю з наданням Томосу про Автокефалію Православної Церкви України», - сказав А.Парубій.

Голова Парламенту нагадав історичні кроки, які пройшла Україна на цьому шляху: «У нашому Зверненні Парламенту 16 червня 2016 року до Вселенського Патріарха Варфоломія, ми просили визнати недійсним Акт незаконної анексії Москвою Київської Митрополії у 1686 році. Ми просили провести Об’єднавчий собор під головуванням Вселенської Патріархії для об’єднання трьох гілок Українського Православ’я і надати Помісній Українській Православні Церкві Томос про Автокефалію».

За словами А.Парубія, тоді багато скептиків, навіть з числа народних депутатів України, духовенства, експертів казали, що це нездійсненно, і це нереальний сценарій, який немає жодних шансів. Утім, нагадав Голова Верховної Ради, вже 19 листопада 2016 року він мав зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм, на якій «по-детально, по-кроково обговорювали процес створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні». 

«І сьогодні ми з Вами, із вдячністю Богу і захопленням, бачимо, що це здійснилося! Божа воля!», - наголосив А.Парубій.

Водночас, сказав Глава Парламенту, «зараз ми з Вами є свідками ще одного процесу – закономірного явища, коли українські православні громади виходять із підпорядкування неканонічного утворення – Російської Православної Церкви в Україні і бажають приєднатися до Православної Церкви України». При цьому він уточнив, що «щодня, без перебільшення, десяток громад у різних куточках України проводять зібрання віруючих і голосують про перехід до складу Православної Церкви України».

«Наше завдання, як Українського Парламенту, упорядкувати цей процес, щоб переходи відбувалися виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів, і щоб жоден суд не міг поставити під сумнів волю громади», - зазначив Голова Верховної Ради.

А.Парубій пояснив, що зареєстрований Проект Закону № 4128 про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підлеглості), був, на його думку, недосконалим. Тому за його дорученням розроблено новий — доопрацьований і вдосконалений відповідно до рекомендацій і рішень Європейського суду з прав людини, проект Закону щодо зміни релігійними громадами підлеглості. «Я переконаний, що нова редакція законопроекту відповідатиме найкращим демократичним стандартам, а також в повній мірі допоможе реалізації прав віруючих та забезпечення свободи совісті», - підкреслив А.Парубій і додав: «Я сподіваюся, що  Комітет з питань культури і духовності завершить роботу з реєстрації законопроекту і розгляне його на своєму засіданні у середу, щоб вже у четвер ми могли розглянути його у сесійній залі і ухвалити».

«Цього чекає вся Україна. Нагадаю Вам, що це питання далеко не тільки релігійне, це питання національної безпеки і спокою у тилу воюючої держави. Ми не можемо дозволити російському агресору використати у війні проти України релігійний фактор. Тож доведемо, що ми, колеги, відповідаємо масштабам викликів, які стоять перед країною», - наголосив Голова Верховної Ради України А.Парубій.