Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 листопада 2018, 18:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Сенатор Республіки Польща Ярославом Обремскі вручив Голові Верховної Ради Андрію Парубію рішення Сенату Польщі про визнання Голодомору геноцидом українського народу

 


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч з Сенатором Республіки Польща, заступником Голови Комітету закордонних справ та Європейського Союзу Ярославом Обремскі.

Під час зустрічі Сенатор Республіки Польща вручив Голові Верховної Ради Андрію Парубію рішення Сенату Польщі про визнання Голодомору геноцидом українського народу. «Я дуже зрадів, коли побачив результат голосування в Сенаті щодо ухвали, яку я опрацьовував, і всі одноголосно віддали голос «за», - сказав Сенатор. - Я вважаю, що чотири елементи були провідними під час голосування членів Сенату». За його словами, у ХХ сторіччі було здійснено найбільше людиновбивчих злочинів, серед яких найменш відомим є  Голодомор. Тому правду про нього необхідно поширювати. Другим елементом він назвав необхідність розповідати і свідчити про злочини комуністичної ідеології. Також, на його думку, Голодомор був знаряддям боротьби з незалежним селянством і проявом українства. І головним елементом є симпатія до українського народу. Я.Обремскі нагадав, що 12 років тому Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо визнання Голодомору злочином геноциду.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, своєю чергою, підкреслив, що для України дуже важлива участь представників Польщі у події, яку ми відзначаємо сьогодні, - у 85-х роковинах Голодомору. «І рішення Сенату з цього приводу є для нас знаком великої дружби», - сказав він, зазначивши, що в цьому році обидві країни – Україна і Польща відзначають 100-річчя відновлення державності. «Ми відстоювали свою незалежність перед натиском Росії, яка є тим самим ворогом, як і сто років тому», - сказав Голова Парламенту.

А.Парубій наголосив на важливості мати спільну позицію з багатьох питань, зокрема, і щодо побудови Північного потоку-2, і щодо Голодомору, і у більшості інших площин – енергетики і безпеки тощо. Голова Парламенту підкреслив, що міжпарламентські контакти між Україною і Польщею є найстабільнішими, і слід їх зміцнювати, розкриваючи сутність нацистських режимів, що розпалювали ворожнечу між народами Польщі і України. Він також наголосив на необхідності згадувати хороші сторінки спільної історії. «Позитивні сторінки більше сприятимуть нашим відносинам», - підкреслив Голова Парламенту. 

Довідково: Сенат Польщі 21 листопада одноголосно прийняв резолюцію, якою вшановується пам’ять загиблих українців у 85-ту річницю Голодомору в Україні 1932-1933 років.