Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 жовтня 2018, 21:02

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Україна націлена на подальше активне просування прав жінок, забезпечення їх участі у мирних переговорах і в постконфліктному відновленні», - Ірина Геращенко під час виступу на дебатах Ради Безпеки ООН

 

У четвер, 25 жовтня, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на відкритих дебатах Ради Безпеки  ООН про стан виконання резолюції 1325 «Жінки, мир і безпека» поінформувала про стан впровадження Україною заходів з її виконання та звернула увагу на гуманітарні наслідки військової агресії Російської Федерації в Україні.

Ірина Геращенко зазначила, що, не зважаючи на триваючу збройну агресію РФ на Донбасі, українська влада активізувала виконання завдань, передбачених резолюцією ООН 1325. Політик повідомила, що на виконання згаданої Резолюції, важливою складовою якої є заходи із запобігання та протидії гендерно обумовленого насильства під час військових дій, Урядом  розроблений та впроваджується Національний план дій України з її виконання до 2020 року. Перший заступник Голови Верховної Ради поінформувала, що Парламент України ухвалив ряд законів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та щодо кримінальної відповідальності за такі злочини.

Ірина Геращенко повідомила, що велика увага приділяється впровадженню заходів національної стратегії гендерної рівності у сфері безпеки та оборони. Разом з тим, за її словами, нині у ЗСУ проходять військову службу 25 537 жінок, серед яких 3 403 жінки-офіцери.

Перший віце-спікер нагадала, що 6 вересня ц.р. було ухвалено закон України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, та повідомила, що Указом Президента від 12 жовтня ц.р. вперше жінці присвоєно звання генерал-майор.

Політик зауважила, що, незважаючи на те, що вперше дві жінки представлені у керівництві Верховної Ради України, загальний відсоток жінок-депутаток недостатній – лише 12%,  що  не відповідає професійному потенціалу українок.

«У Парламенті триває робота із запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві, які підтвердили свою ефективність на місцевих виборах. Розраховую, що гендерні квоти будуть впроваджені у виборче законодавство до парламентських виборів  2019 року», - підкреслила І. Геращенко.

Політик наголосила, що виконання резолюції 1325 «Жінки, мир і безпека», зокрема, заходів з активного просування прав жінок, забезпечення їх участі у мирних переговорах, у постконфліктному відновленні, а також збільшення кількості жінок у всіх суспільно-політичних сферах залишається пріоритетним завданням як центральної, так і місцевої влади України.