Новини

12 листопада 2019, 19:23

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Європейського Парламенту

докладніше
12 листопада 2019, 17:44

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
12 листопада 2019, 17:40

Прийнято за основу проект Закону "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"

докладніше
12 листопада 2019, 17:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики"

докладніше
12 листопада 2019, 17:17

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, м. Севастополя, нацменшин і міжнаціональних відносин презентовано звіт щодо інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини

докладніше
12 листопада 2019, 17:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних"

докладніше
12 листопада 2019, 16:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України"

докладніше
12 листопада 2019, 16:52

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів"

докладніше
12 листопада 2019, 16:50

Ухвалено Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:30

Відбулася презентація інформаційного виставкового проекту Музею Голодомору «Голодомор: нищення ідентичності» до 86-тих роковин пам’яті жертв Голодомору

докладніше
12 листопада 2019, 15:23

Експозицію «Шведські татусі» фотографа Югана Бевмана, яка демонструє вплив ґендерної рівності у батьківстві на особу й суспільство, розгорнуто в парламенті

докладніше
12 листопада 2019, 14:53

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Норвегією та Грузією

докладніше
12 листопада 2019, 14:30

Стартував новий офіційний сайт Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 жовтня 2018, 18:12

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Підписання статуту Міжпарламентської асамблеї України, Грузії і Молдови на Інавгураційній сесії заклало інституційні підвалини для майбутнього наших відносин, для нашого майбутнього шляху, для наших майбутніх перемог», - Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час спільної прес-конференції зазначив, що «підписаному щойно статуту Міжпарламентської асамблеї між трьома країнами передувала довготривала і кропітка робота, і це робота не тільки на політичному рівні».

А.Парубій нагадав, що під час зустрічі у Варшаві два роки тому було швидко знайдено порозуміння між країнами та усвідомлення важливості і необхідності переведення співпраці на інституційний рівень. «Це були не просто періодичні контакти, а була створена інституція, яка закладає фундамент для відносин між  нашими державами», - сказав він.

Голова Парламенту підкреслив, що «протягом того часу була здійснена велика робота і апаратів трьох парламентів», і подякував «за ті великі зусилля, які були ними спрямовані і здійсненні, щоб ми могли вийти на перше засідання Міжпарламентської асамблеї».

А.Парубій нагадав, що Україна вже має свій досвід діяльності Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща-Литва, у рамках якої між країнами навіть «створено спільне військове об’єднання – спільний батальйон, який сьогодні допомагає українським військовим здобувати вишкіл європейського рівня і який дозволяє українським військовим робити свій вклад у міжнародну безпеку».

Голова Парламенту висловив упевненість, що у відносинах між Україною, Грузією та Молдовою «здійснюються тільки перші кроки, будуючи фундамент, а попереду - багато завдань і цілей, які ми маємо досягнути».

А.Парубій наголосив на необхідності координації спільних дій проти усіх типів загроз: «Це не тільки мілітарна загроза чи окупаційна, це – і кібербезпека, і інформаційна, і гуманітарна безпека», - та нагадав про актуальність створення Єдиного стратегічного Центру протидії гібридній агресії.

Голова Верховної Ради зазначив, що «спільний голос країн буде краще чути під час розмови з партнерами і з Європи, і зі США». «І це також наша ціль, бо у нас спільна історія, спільні виклики сьогодні і у нас спільне майбутнє. І коли ми будемо говорити одним голосом, ми впевненні – наші партнери будуть нас краще і швидше розуміти, - сказав він і додав. - І найголовніше – я впевнений, що разом ми швидше дійдемо до нашої стратегічної цілі, а це є членство в Європейському Союзі. Ми спільно виконуємо програму «Східне партнерство», нам доводиться спільно проходити ряд дуже важких і непростих реформ».

А.Парубій висловився за координацію дій і консультування під час проведення реформ, які дуже подібні в трьох країнах, «аби один одного підсилювати, щоб у нас було відчуття не конкуренції - хто швидше виконає завдання, а навпаки – співпраці і взаємопідтримки на нашому шляху до членства в Європейському Союзі». «Я впевнений, ми той шлях зможемо швидко і впевнено пройти. Взаємопідтримка, взаємодопомога і єдність є запорукою успіху», - сказав він.

Сьогоднішні події, на переконання Голови Верховної Ради, «заклали інституційні підвалини для майбутнього наших відносин, для нашого майбутнього шляху, для наших майбутніх перемог».

А.Парубій привітав голів парламентів і подякував усім, хто був причетний до створення Міжпарламентської асамблеї.


СТАТУТ Міжпарламентської асамблеї Парламенту Грузії, Парламенту Республіки Молдова і Верховної Ради України (текст)