Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 жовтня 2018, 18:12

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Підписання статуту Міжпарламентської асамблеї України, Грузії і Молдови на Інавгураційній сесії заклало інституційні підвалини для майбутнього наших відносин, для нашого майбутнього шляху, для наших майбутніх перемог», - Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час спільної прес-конференції зазначив, що «підписаному щойно статуту Міжпарламентської асамблеї між трьома країнами передувала довготривала і кропітка робота, і це робота не тільки на політичному рівні».

А.Парубій нагадав, що під час зустрічі у Варшаві два роки тому було швидко знайдено порозуміння між країнами та усвідомлення важливості і необхідності переведення співпраці на інституційний рівень. «Це були не просто періодичні контакти, а була створена інституція, яка закладає фундамент для відносин між  нашими державами», - сказав він.

Голова Парламенту підкреслив, що «протягом того часу була здійснена велика робота і апаратів трьох парламентів», і подякував «за ті великі зусилля, які були ними спрямовані і здійсненні, щоб ми могли вийти на перше засідання Міжпарламентської асамблеї».

А.Парубій нагадав, що Україна вже має свій досвід діяльності Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща-Литва, у рамках якої між країнами навіть «створено спільне військове об’єднання – спільний батальйон, який сьогодні допомагає українським військовим здобувати вишкіл європейського рівня і який дозволяє українським військовим робити свій вклад у міжнародну безпеку».

Голова Парламенту висловив упевненість, що у відносинах між Україною, Грузією та Молдовою «здійснюються тільки перші кроки, будуючи фундамент, а попереду - багато завдань і цілей, які ми маємо досягнути».

А.Парубій наголосив на необхідності координації спільних дій проти усіх типів загроз: «Це не тільки мілітарна загроза чи окупаційна, це – і кібербезпека, і інформаційна, і гуманітарна безпека», - та нагадав про актуальність створення Єдиного стратегічного Центру протидії гібридній агресії.

Голова Верховної Ради зазначив, що «спільний голос країн буде краще чути під час розмови з партнерами і з Європи, і зі США». «І це також наша ціль, бо у нас спільна історія, спільні виклики сьогодні і у нас спільне майбутнє. І коли ми будемо говорити одним голосом, ми впевненні – наші партнери будуть нас краще і швидше розуміти, - сказав він і додав. - І найголовніше – я впевнений, що разом ми швидше дійдемо до нашої стратегічної цілі, а це є членство в Європейському Союзі. Ми спільно виконуємо програму «Східне партнерство», нам доводиться спільно проходити ряд дуже важких і непростих реформ».

А.Парубій висловився за координацію дій і консультування під час проведення реформ, які дуже подібні в трьох країнах, «аби один одного підсилювати, щоб у нас було відчуття не конкуренції - хто швидше виконає завдання, а навпаки – співпраці і взаємопідтримки на нашому шляху до членства в Європейському Союзі». «Я впевнений, ми той шлях зможемо швидко і впевнено пройти. Взаємопідтримка, взаємодопомога і єдність є запорукою успіху», - сказав він.

Сьогоднішні події, на переконання Голови Верховної Ради, «заклали інституційні підвалини для майбутнього наших відносин, для нашого майбутнього шляху, для наших майбутніх перемог».

А.Парубій привітав голів парламентів і подякував усім, хто був причетний до створення Міжпарламентської асамблеї.


СТАТУТ Міжпарламентської асамблеї Парламенту Грузії, Парламенту Республіки Молдова і Верховної Ради України (текст)