Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
05 жовтня 2018, 18:12

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Підписання статуту Міжпарламентської асамблеї України, Грузії і Молдови на Інавгураційній сесії заклало інституційні підвалини для майбутнього наших відносин, для нашого майбутнього шляху, для наших майбутніх перемог», - Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час спільної прес-конференції зазначив, що «підписаному щойно статуту Міжпарламентської асамблеї між трьома країнами передувала довготривала і кропітка робота, і це робота не тільки на політичному рівні».

А.Парубій нагадав, що під час зустрічі у Варшаві два роки тому було швидко знайдено порозуміння між країнами та усвідомлення важливості і необхідності переведення співпраці на інституційний рівень. «Це були не просто періодичні контакти, а була створена інституція, яка закладає фундамент для відносин між  нашими державами», - сказав він.

Голова Парламенту підкреслив, що «протягом того часу була здійснена велика робота і апаратів трьох парламентів», і подякував «за ті великі зусилля, які були ними спрямовані і здійсненні, щоб ми могли вийти на перше засідання Міжпарламентської асамблеї».

А.Парубій нагадав, що Україна вже має свій досвід діяльності Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща-Литва, у рамках якої між країнами навіть «створено спільне військове об’єднання – спільний батальйон, який сьогодні допомагає українським військовим здобувати вишкіл європейського рівня і який дозволяє українським військовим робити свій вклад у міжнародну безпеку».

Голова Парламенту висловив упевненість, що у відносинах між Україною, Грузією та Молдовою «здійснюються тільки перші кроки, будуючи фундамент, а попереду - багато завдань і цілей, які ми маємо досягнути».

А.Парубій наголосив на необхідності координації спільних дій проти усіх типів загроз: «Це не тільки мілітарна загроза чи окупаційна, це – і кібербезпека, і інформаційна, і гуманітарна безпека», - та нагадав про актуальність створення Єдиного стратегічного Центру протидії гібридній агресії.

Голова Верховної Ради зазначив, що «спільний голос країн буде краще чути під час розмови з партнерами і з Європи, і зі США». «І це також наша ціль, бо у нас спільна історія, спільні виклики сьогодні і у нас спільне майбутнє. І коли ми будемо говорити одним голосом, ми впевненні – наші партнери будуть нас краще і швидше розуміти, - сказав він і додав. - І найголовніше – я впевнений, що разом ми швидше дійдемо до нашої стратегічної цілі, а це є членство в Європейському Союзі. Ми спільно виконуємо програму «Східне партнерство», нам доводиться спільно проходити ряд дуже важких і непростих реформ».

А.Парубій висловився за координацію дій і консультування під час проведення реформ, які дуже подібні в трьох країнах, «аби один одного підсилювати, щоб у нас було відчуття не конкуренції - хто швидше виконає завдання, а навпаки – співпраці і взаємопідтримки на нашому шляху до членства в Європейському Союзі». «Я впевнений, ми той шлях зможемо швидко і впевнено пройти. Взаємопідтримка, взаємодопомога і єдність є запорукою успіху», - сказав він.

Сьогоднішні події, на переконання Голови Верховної Ради, «заклали інституційні підвалини для майбутнього наших відносин, для нашого майбутнього шляху, для наших майбутніх перемог».

А.Парубій привітав голів парламентів і подякував усім, хто був причетний до створення Міжпарламентської асамблеї.


СТАТУТ Міжпарламентської асамблеї Парламенту Грузії, Парламенту Республіки Молдова і Верховної Ради України (текст)