Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 19:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Тудором Уляновскі наголосив на важливості об’єднання зусиль у питаннях інформаційної безпеки та посиленні міжпарламентської співпраці

 


Голова Українського Парламенту підкреслив, що «міжпарламентська дипломатія має велике значення не тільки в нашому регіоні, а й у Європі в цілому».

Андрій Парубій зазначив, що всі країни нашого регіону мають величезний потенціал для співпраці, зокрема в умовах однакових агресивних викликів з боку Російської Федерації. «Окупаційні війська стоять і в Україні, і в Молдові, і в Грузії», - сказав він і додав, що «фактично вирішення проблем в одній країні так чи інакше перекликається з іншими країнами».

Тому, за словами Голови Верховної Ради, «має бути одна стратегія, враховуючи ще й той важливий факт, що ми є кандидатами до ЄС і виконуємо угоду про асоціацію з ЄС». «Вважаю, що ми маємо не лише спільне минуле, а й спільне майбутнє, - наголосив він і додав. - Наш регіон має величезний потенціал розвитку економіки і транзиту».

А.Парубій назвав надзвичайно важливим рішенням створення Міжпарламентської асамблеї Україна-Молдова-Грузія як для України, так і для інших країн, визначивши високу динаміку взаємних відносин.

Голова Верховної Ради підкреслив важливість системного роз’яснення ситуації в Україні, Молдові, чи Грузії європейським та американським партнерам  для кращого розуміння і сприйняття тих чи інших процесів в країнах, особливо «з урахуванням щоденного відбиття російської агресії».

Голова Парламенту нагадав про раніше створену Міжпарламентську асамблею Україна-Польща-Литва, як Балто-Чорноморський пояс, який також виконує захисну функцію. За його словами, країни Балтії добре розуміють, що якщо Україна не вистоїть, - тоді і вони відчувають російську агресію.

А.Парубій наголосив, що країни регіону мають «частіше знаходити формат говорити одним голосом, можливо не лише втрьох, а залучаючи ширше коло сусідніх країн-однодумців». «Це буде зовсім інший масштаб», - підкреслив він і навів як приклад підписання спільного листа щодо призупинення будівництва газогону “Північного потоку-2”.

Учасники зустрічі особливу увагу приділили питанням інформаційної безпеки в умовах російської агресії. «Російські ЗМІ - це не засоби масової інформації, а інструменти війни, інструменти агресії, - наголосив Голова Верховної Ради. - Інформаційна війна - це війна не тільки за території, а і за свідомість, і серця людей.

Учасники зустрічі також обговорили перспективу створення регіонального стратегічного центру  для протидії російській гібридній агресії. Створення центру, за словами Голови Українського парламенту, буде важливим для всіх країн нашого регіону.

А.Парубій також звернувся до Т.Уляновскі з проханням сприяти ухваленню Парламентом Молдови рішення про визнання Голодомору в Україні геноцидом українського народу: «Для України це дуже важливо. І важливо також для того, аби не допустити подібного у будь- якій країні світу».

Своєю чергою, Міністр закордонних справ і європейської інтеграції Тудор Уляновскі зазначив, що має бути «спільний голос і спільний підхід у розмові з Вашингтоном і ЄС». Також, за його словами, «дуже важливий спільний підхід у відносинах з РФ, в тому числі до ризиків, які йдуть з боку російської сторони». «Європейські перспективи потребують спільних політичних зусиль», - наголосив він.