Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 17:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: Контрольна функція Верховної Ради України повинна реалізовуватися належним чином


У системі справедливого розподілу ресурсів в державі та контролю за діяльністю органів виконавчої влади щодо їх належного використання одне із ключових місць належить Парламенту. На цьому наголосив у середу Голова Верховної Ради України А.Парубій на відкритті круглого столу «Парламентський контроль у сфері публічних фінансів». «Вважаю проведення таких круглих столів і нарад на базі Комітетів Верховної Ради із залученням представників виконавчої влади дуже правильним і дієвим інструментом, - сказав він і підкреслив. - Я, як Голова Верховної Ради України, бачу потребу пошуку і вироблення нових актуальних інструментів контролю Верховної Ради за використанням публічних фінансів, і контрольна функція Верховної Ради України повинна тут належним чином реалізовуватися».

Голова Парламенту назвав «важливими» питання «створення єдиної системи державного фінансового контролю та аудиту, посилення співпраці Уряду та парламентських комітетів і Рахункової палати під час бюджетного процесу».  

А.Парубій зазначив, що за увесь час незалежної державності Україна ніколи не перебувала у простих умовах, тому перед усіма державними органами стоять непрості завдання забезпечити належне виконання своїх повноважень задля безпеки та розвитку держави. «Для розвитку потрібні ресурси. Україна багата ресурсами. Однак ресурси, навіть значні, потребують обліку та контролю», - наголосив Голова Парламенту і пояснив, що «саме тому підтримав ініціативу провідних українських вчених-правників, Комітету з питань бюджету щодо проведення сьогоднішнього круглого столу».

А.Парубій наголосив, що «зважаючи на останні Урядові законодавчі ініціативи щодо основних засад фінансового контролю, потрібно знайти виважене рішення: в першу чергу, щоб забезпечити неухильне дотримання вимог Конституції щодо контролю за бюджетними ресурсами, а також вимог Лімської декларації Вищих органів фінансового контролю щодо організаційної та фінансової незалежності вищого органу фінансового контролю, яким в Україні є Рахункова палата».

Голова Парламенту звернув увагу Голови Рахункової палати Валерія Пацкана «на необхідність продовження започаткованої новим складом палати практики здійснення надзвичайно якісних та актуальних аудитів за сучасними міжнародними стандартами, результати та рекомендації цих аудитів повинні бути враховані Кабінетом Міністрів України під час прийняття усіх урядових рішень".

А.Парубій, звертаючись до фахівців, які брали участь у засіданні круглого столу, висловив думку, що українці очікують продуманих, ефективних збалансованих дій влади, а саме завдяки їхньому «аналізу та пропозиціями, рішення органів влади стають більш досконалими».

Голова Верховної Ради вважає вчасне подання Урядом проекту Держбюджету високим показником співпраці Уряду і Парламенту. Він також зазначив, що у жовтні Верховна Рада України розгляне і підтримає Бюджет у першому читанні.