Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 16:37

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко переконана, що пролонгація Закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО суттєво посилить інструментарій для українських дипломатів та міжнародних партнерів України – країн ЄС та США у питанні продовження санкцій проти РФ

 

3 жовтня, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах Верховної Ради України, Перший віце-спікер, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко відзначила важливість пролонгації Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», дія якого закінчується 10 жовтня ц.р.
Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко підкреслила, що на важливості пролонгації загаданого Закону неодноразово наголошували міжнародні партнери України. При цьому вона повідомила, що у грудні 2018 – січні 2019 року відбудуться дебати у Брюсселі, де ймовірно, окремі країни-ЄС відстоюватимуть проросійську позицію і вимагатимуть зняття санкцій з Російської Федерації,  аргументуючи нібито невиконанням українською стороною зобов’язань у політичному блоці Мінських домовленостей.
«Ми не можемо цього допустити та маємо продовжити дію цього Закону до 31 грудня 2019 року. Це значно посилить переговорні позиції і допоможе зберегти та посилити санкції проти РФ з боку країн-ЄС та США», - наголосила І. Геращенко.
Коментуючи зміст законопроекту (№9153 від 03.10.2018), І.Геращенко підкреслила, що він не несе жодних ризиків для України. Політик нагадала, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набирає чинності виключно після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України. Також  вона висловила переконання, що  імплементація Закону може настати лише після запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.
Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомила, що проект Закону №9153  після розгляду на засіданні Комітету з питань національної безпеки і оборони буде винесений на розгляд парламентаріїв.
Політик поінформувала, що ця тема у вересні ц.р.  обговорювалась на засіданнях неформальної групи «Мінська платформа» із спецпредставником чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіном Сайдіком, Надзвичайним Повноважним Послом ФРН в Україні Ернстом Вольфґанґом Райхелем, Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон, спеціальним представником США з питань України Куртом Волкером та його радником  Джоном Кастнингом, Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.
Разом з тим, І. Геращенко висловила готовність, у разі необхідності, провести додаткове обговорення згаданого проекту Закону.