Новини

19 листопада 2019, 19:29

Члени депутатської фракції Політичної партії "Слуга Народу", народні депутати Роман Бабій, Євгеній Брагар, Ірина Верещук, Вадим Галайчук, Юрій Камельчук, Андрій Клочко, Петро Павловський, Тетяна Циба, Святослав Юраш та Олександр Юрченко провели особистий прийом громадян

докладніше
19 листопада 2019, 19:19

Лише співпраця з бізнесом дасть реальні позитивні зміни для економіки України, - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 18:15

Україна активізує співпрацю з країнами «Вишеградської четвірки», - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 16:00

Верховна Рада і Уряд домовилися про тісну взаємодію у сфері європейської інтеграції України

докладніше
19 листопада 2019, 15:57

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики проведено круглий стіл на тему: «Е-кабінет платника податків 2.0: як зробити справді зручний, справді сервіс»

докладніше
19 листопада 2019, 14:11

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 20-21 листопада здійснить першу робочу поїздку до Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей

докладніше
19 листопада 2019, 12:04

В Одесі в рамках інформаційно-просвітницьких заходів про діяльність Верховної Ради проведено публічну дискусію «Європейські цінності та український парламентаризм»

докладніше
18 листопада 2019, 19:00

Конфлікт на Сході є глобальною проблемою, і ми вдячні Литві та іншим державам, що об‘єднуються заради миру, - Дмитро Разумков

докладніше
18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2018, 17:22

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко відзначила важливість ухваленої заяви проти спроб повернути повноваження делегації РФ у ПАРЄ без виконання Росією резолюцій Асамблеї та зобов’язань у Мінських домовленостях (постанова №9089)

 

2 жовтня, під час брифінгу, представник Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко відзначила важливість ухваленої 242 голосами «за» постанови «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку із ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи».

Перший віце-спікер повідомила, що цією заявою Парламент засуджує намагання змінити регламент ПАРЄ, щоб Росія змогла брати участь в роботі Асамблеї без виконання резолюцій Асамблеї та зобов’язань у Мінських домовленостях. Політик поінформувала, що у жовтні під час засідання ПАРЄ розглядатиметься питання щодо внесення змін до статутних документів щодо засадничих принципів діяльності Організації у контексті повернення делегації РФ, і цією Заявою Парламент засуджує спроби повернути делегації РФ, зокрема, і завдяки проросійським силам в європейській політиці.

Ірина Геращенко зауважила, що схожий документ був ухвалений нещодавно в Сеймі Литви, «що свідчить про те, що є міжнародні партнери України, які готові і будуть відстоювати європейські цінності і не давати Росії через своїх лобістів руйнувати міжнародні інституції».

Перший віце-спікер поінформувала, що тема невиконання зобов’язань РФ у Мінських домовленостях сьогодні також порушується у м. Бішкек (Киргизстан), де в ці дні відбувається засідання ПА ОБСЄ.

Ірина Геращенко підкреслила, що представники української делегації в ПА ОБСЄ на чолі із Головою Постійної делегації Артуром Герасимовим, окрім безпекових питань на Донбасі порушуватимуть питання  щодо звільнення заручників та політв’язнів Кремля. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, що українська сторона вже півроку не має офіційної відповіді на пропозицію яка неодноразово направлялась російській стороні щодо одночасного звільнення засуджених громадян РФ в Україні за злочини проти територіальної цілісності нашої держави та політв’язнів Кремля – Олега Сенцова, Володимира Балуха, Романа Сущенка, інших.

«Ці теми – невиконання РФ Мінських домовленостей, розблокування процесу звільнення заручників та політв’язнів Кремля, заборона використання РФ та НЗФ озброєння забороненого Оттавською конвенцією про заборону застосування протипіхотних мін є ключовими сьогодні і в Мінську, де відбувається засідання ТКГ та робочих груп ТКГ», - повідомила І. Геращенко.

Політик також звернула увагу на  намір окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України провести так звані вибори, які суттєво ускладнять політико-дипломатичне врегулювання ситуації на сході України. Перший віце-спікер нагадала, що у 2014 році, коли відбулись схожі так звані вибори на окупованому Донбасі, які між іншим, не були визнані міжнародним співтовариством, зокрема і Росією, призвели до ескалації безпекової ситуації та до загибелі тисяч військових та цивільних.

«Сьогодні Москва фактично повторює сценарій чотирирічної давнини, ускладнюючи процес мирних переговорів», - наголосила І. Геращенко.