Новини

14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:55

Народні депутати схвалили у першому читанні за основу проект Закону про концесію (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:37

Народні депутати підтримали за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо державного регулювання космічної діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:15

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:07

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про оренду державного та комунального майна (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 12:00

Народні депутати підтримали за основу законопроект про визнання таким, що втратив чинність, Закону про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:41

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності парламенту (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:28

Верховна Рада України достроково припинила повноваження складу Центральної виборчої комісії (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2018, 17:22

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко відзначила важливість ухваленої заяви проти спроб повернути повноваження делегації РФ у ПАРЄ без виконання Росією резолюцій Асамблеї та зобов’язань у Мінських домовленостях (постанова №9089)

 

2 жовтня, під час брифінгу, представник Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко відзначила важливість ухваленої 242 голосами «за» постанови «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку із ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи».

Перший віце-спікер повідомила, що цією заявою Парламент засуджує намагання змінити регламент ПАРЄ, щоб Росія змогла брати участь в роботі Асамблеї без виконання резолюцій Асамблеї та зобов’язань у Мінських домовленостях. Політик поінформувала, що у жовтні під час засідання ПАРЄ розглядатиметься питання щодо внесення змін до статутних документів щодо засадничих принципів діяльності Організації у контексті повернення делегації РФ, і цією Заявою Парламент засуджує спроби повернути делегації РФ, зокрема, і завдяки проросійським силам в європейській політиці.

Ірина Геращенко зауважила, що схожий документ був ухвалений нещодавно в Сеймі Литви, «що свідчить про те, що є міжнародні партнери України, які готові і будуть відстоювати європейські цінності і не давати Росії через своїх лобістів руйнувати міжнародні інституції».

Перший віце-спікер поінформувала, що тема невиконання зобов’язань РФ у Мінських домовленостях сьогодні також порушується у м. Бішкек (Киргизстан), де в ці дні відбувається засідання ПА ОБСЄ.

Ірина Геращенко підкреслила, що представники української делегації в ПА ОБСЄ на чолі із Головою Постійної делегації Артуром Герасимовим, окрім безпекових питань на Донбасі порушуватимуть питання  щодо звільнення заручників та політв’язнів Кремля. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, що українська сторона вже півроку не має офіційної відповіді на пропозицію яка неодноразово направлялась російській стороні щодо одночасного звільнення засуджених громадян РФ в Україні за злочини проти територіальної цілісності нашої держави та політв’язнів Кремля – Олега Сенцова, Володимира Балуха, Романа Сущенка, інших.

«Ці теми – невиконання РФ Мінських домовленостей, розблокування процесу звільнення заручників та політв’язнів Кремля, заборона використання РФ та НЗФ озброєння забороненого Оттавською конвенцією про заборону застосування протипіхотних мін є ключовими сьогодні і в Мінську, де відбувається засідання ТКГ та робочих груп ТКГ», - повідомила І. Геращенко.

Політик також звернула увагу на  намір окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України провести так звані вибори, які суттєво ускладнять політико-дипломатичне врегулювання ситуації на сході України. Перший віце-спікер нагадала, що у 2014 році, коли відбулись схожі так звані вибори на окупованому Донбасі, які між іншим, не були визнані міжнародним співтовариством, зокрема і Росією, призвели до ескалації безпекової ситуації та до загибелі тисяч військових та цивільних.

«Сьогодні Москва фактично повторює сценарій чотирирічної давнини, ускладнюючи процес мирних переговорів», - наголосила І. Геращенко.