Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 вересня 2018, 17:17

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: На загальних дебатах 73-ї сесії Генасамблеї ООН Глава держави закликав країни-члени ООН докласти більше зусиль для звільнення С. Глондаря, О. Сенцова, В.Балуха та інших бранців Кремля

«Виступаючи на загальних дебатах 73-ї сесії Генасамблеї ООН, Петро Порошенко закликав країни-члени ООН докласти більше зусиль для звільнення Сергія Глондаря, Олега Сенцова, Володимира Балуха та інших бранців Кремля», - зауважила Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко, яка у складі офіційної делегації на чолі із Президентом України Петром Порошенко перебуває у м. Нью-Йорк, США, де відбувається засідання сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Перший віце-спікер повідомила, що Президент України розповів міжнародному співтовариству, що Російська Федерація відмовляється забрати своїх громадян, які були затримані та засуджені в Україні за злочини проти територіальної цілісності нашої держави в обмін на політв’язнів Кремля, та закликав об’єднати зусилля у питанні звільнення українців, які незаконно утримуються на окупованому Донбасі, Криму та в РФ.

«Це черговий приклад безвідповідальності Росії: спочатку підбурювати і надсилати своїх громадян на цю війну, а пізніше просто покинути їх напризволяще. Ось головна риса сучасної Росії – їм байдуже», - зазначив Глава держави, виступаючи на засіданні Генасамблеї.

Ірина Геращенко повідомила, що під час виступу Президент України закликав країни-члени ООН підтримати ініціативу України щодо запровадження миротворчої місії з широким мандатом тимчасової міжнародної адміністрації  під егідою ООН на Донбасі. Також Глава держави звернув увагу на необхідність активізації зусиль для того, щоб досягти поваги до прав людини у тимчасово окупованому Криму шляхом прийняття відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН, та на те, що зростаюча мілітаризація Криму заслуговує на пильну увагу та негайне реагування з боку Генеральної Асамблеї. Окрім того, П. Порошенко зосередив увагу на діях країни-агресора в районі Азовського моря та Керченської протоки. Звертаючись до представників країн-членів ООН, П. Порошенко також закликав прийняти декларацію щодо Голодомору 1932-33 років в Україні.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко поінформувала, що 26 вересня задля активізації торговельно-економічної співпраці та посилення єдності міжнародного співтовариства у питанні відновлення територіальної цілісності нашої держави відбулась низка зустрічей Петра Порошенка та членів офіційної делегації України з представниками відомих американських та глобальних компаній, Президентом Республіки Хорватія Коліндою Грабар-Кітарович, Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, Президентом Ємену Абд-Раббу Мансур Хаді.

Також Глава держави зустрівся із Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерішем та передав ноту щодо рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією. Під час зустрічі було обговорено останній розвиток подій на Донбасі та перспективи подальшого залучення ООН до врегулювання ситуації, зокрема, шляхом розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН на окупованому Донбасі. Окрему увагу було акцентовано на агресивні дії російської сторони в районі Азовського моря та Керченської протоки та домовлено координувати зусилля з метою якнайшвидшого звільнення українських політв’язнів з російських тюрем.

Перший віце-спікер висловила переконання, що виступ Глави держави на сесії Генасамблеї ООН та низка зустрічей з міжнародними партнерами України  «наближають нас до вирішення питання по миротворцям й збільшують кількість прихильників України, які вже найближчі місяці розглядатимуть резолюцію щодо порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України».

«Ми будемо боротися за кожен сантиметр території України, подаватимемо позови проти РФ у міжнародні суди і виступатимемо за реформу ООН, де країна - член Радбезу безсоромно зловживає правом вето. З кожної міжнародної трибуни і на кожній зустрічі нагадуватимемо про всі злочини країни-агресора РФ», - наголосила І. Геращенко.