Новини

12 грудня 2019, 11:03

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
12 грудня 2019, 09:16

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провели зустріч з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи

докладніше
12 грудня 2019, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 12 грудня

докладніше
11 грудня 2019, 18:36

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували організаційну модель забезпечення реалізації державної культурної та інформаційної політики

докладніше
11 грудня 2019, 18:22

Перехід на масштабний електронний документообіг в країні почнеться саме з Парламенту, - Вячеслав Штучний

докладніше
11 грудня 2019, 17:51

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію керівництва Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції про хід і результати досудових розслідувань кримінальних проваджень щодо пожеж в м. Одеса

докладніше
11 грудня 2019, 17:12

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону «Про внесення зміни до ст. 1 Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

докладніше
11 грудня 2019, 14:46

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув ряд проектів законів та постанов

докладніше
11 грудня 2019, 13:48

У Верховній Раді України розпочинається проведення функціонального та інституційного аналізу Апарату

докладніше
11 грудня 2019, 13:24

Комітет з питань аграрної та земельної політики розпочав розгляд у другому читанні законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

докладніше
11 грудня 2019, 09:13

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому зміни до Закону «Про Вищий антикорупційний суд» у зв'язку з прийняттям змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень

докладніше
10 грудня 2019, 19:25

Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець провела особистий прийом громадян

докладніше
10 грудня 2019, 18:08

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів круглий стіл на тему: «Результати реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН України»

докладніше
10 грудня 2019, 17:31

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у порядку контролю розглянув питання "Про стан виконання рішень Конституційного Суду України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 вересня 2018, 12:40

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Запровадження на Донбасі миротворчої місії ООН, ситуація щодо захисту прав людини на окупованих територіях України та їх реінтеграція - ключові теми зустрічей української делегації на 73 сесії Генасамблеї ООН

 


Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях, Ірина Геращенко у складі офіційної делегації на чолі із Президентом України Петром Порошенко перебуває у м. Нью-Йорк, США, де 25 вересня розпочалася 73 сесія Генеральної Асамблеї ООН.

Перший віце-спікер повідомила, що 25 вересня ц.р. Глава делегації Петро Порошенко провів двосторонні зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, Президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою та Спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером. За словами І.Геращенко, під час зустрічей було обговорено активізацію співпраці із міжнародними партнерами України, зокрема, у сфері національної безпеки та оборони,  стан виконання Мінських домовленостей, перспективи розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН, питання посилення ролі СММ ОБСЄ у моніторингу дотримання прав людини на окупованих територіях України. Під час зустрічей Глава держави також закликав міжнародних партнерів посилити тиск на РФ для невідкладного звільнення всіх українських політв’язнів, у тому числі Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Балуха та інших.

Особлива увага була надана темі окупованого Криму. Під час зустрічі Глави держави із Куртом Волкером, Спецпредставник США вручив символічну друковану копію декларації Державного секретаря США Майка Помпео від 25 липня 2018 року, в який чітко і недвозначно зафіксована позиція Сполучених Штатів Америки щодо невизнання незаконної анексії Російською Федерацією українського Криму.

«У цій декларації Державний секретар М.Помпео чітко вказав на те, що США не визнають і ніколи не визнають російську анексію Криму», - сказав Курт Волкер та урочисто вручив копію декларації Президенту України Петру Порошенку в штаб-квартирі ООН.

За словами І. Геращенко, міжнародні партнери України відзначають важливість пролонгації Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» задля подальшої роботи із політико-дипломатичного врегулювання ситуації на сході України та посилення санкцій проти РФ.

Виступаючи під час Заходу високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках участі у 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, Глава держави наголосив на необхідності запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Ми вважаємо, що не існує кращого способу, як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН», - підкреслив Президент України. При цьому П. Порошенко зауважив, що Росія виступає проти миротворців, тому що «боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас», - зауважив Петро Порошенко.

Глава держави під час виступу також відзначив необхідність реформування ООН задля підвищення ефективності миротворчої діяльності.

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко та представниками офіційної делегації України зустрівся з лідерами української громади в США та подякував за потужну підтримку українською громадою Сполучених Штатів спільної боротьби за свободу і незалежність України та високо оцінив зусилля української громади в США у питанні визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Президент України під час зустрічей з лідерами української громади в США вручив високі державні нагороди.

Петро Порошенко поінформував представників української громади про стан впровадження реформ в Україні у торгівельно-економічних та культурно гуманітарних сферах та висловив сподівання, що найближчим часом Україна отримає Томос про створення Української Помісної Православної Церкви.