Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 вересня 2018, 11:33

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради Петро Боднар взяв участь у робочій зустрічі Генеральних Секретарів парламентів країн Східного партнерства

 

24-25 вересня у Тбілісі проходила робоча зустріч Генеральних Секретарів (Керівників Апаратів) парламентів країн Східного партнерства.

Головною метою цієї події було визначено огляд загальної практики парламентських секретаріатів представлених країн, необхідність створення нової системи обміну досвідом та скоординованого багатостороннього співробітництва.

Генеральні Секретарі (Керівники Апаратів) парламентів Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, України та Білорусі обговорили перспективи співпраці та підписали меморандум.

Голова Парламенту Грузії Г.Е. Іраклій Кобахідзе, відкриваючи засідання, зазначив: «Зустріч Генеральних Секретарів парламентів країн Східного партнерства - це прекрасна можливість для обміну думками, зміцнення зв'язків між парламентами та сприяння демократичному розвитку наших країн».

Генеральний секретар Парламенту Грузії Гіві Міканадзе зазначив, що зустріч в цьому форматі проводиться вперше. «Це ініціатива Парламенту, і добре, що на неї відгукнулися Генеральні Секретарі колегій парламентів. Інтерес до цієї події є високим, про що свідчить участь його заступника Генерального секретаря Німецького Бундестагу Ульріха Шоллера. Нарада передбачає планове обговорення діяльності парламентів країн-учасниць Східного партнерства. Ми також підпишемо спільний Тбіліський меморандум, який передбачає створення міжгалузевої мережі для сприяння організації спільних заходів, прийняття програм обміну для співробітників», - зазначив він.

За словами Генерального Секретаря Німецького Бундестагу Ульріха Шоллера, «держави Східного партнерства поділяють спільні проблеми, і ця співпраця може слугувати напрацюванню необхідних рішень».

Перший заступник Керівника Апарату-Керуючий справами Верховної Ради України Петро Боднар у своєму виступі розповів про організацію роботи Апарату Українського парламенту, впровадження електронного документообігу, доступу до відкритих даних, проведення реформи апарату, розробку і ухвалення комунікаційної та IT-стратегії Парламенту. «Значним кроком до підвищення відкритості Українського Парламенту стало схвалення наприкінці 2017 року Комунікаційної стратегії Верховної Ради, мета якої - підвищення довіри до Парламенту та сприяння його розбудові на основі передових демократичних практик. Ухвалено IT- стратегію, згідно з якою буде забезпечено автоматизацію всіх етапів законотворчого процесу, впровадження електронного документообігу, хід законотворення можна буде відстежувати на мобільних пристроях. Засідання парламентських комітетів відбуватиметься без паперів, буде активовано співпрацю з профільними міністерствами та відомствами», - зазначив він.

П.Боднар підкреслив, що «запорукою успішності реформи Парламенту в Україні є, насамперед, можливість використання ідей, досвіду міжнародних партнерів, політична воля влади і енергія громадянського суспільства, спільне бачення та єдина стратегія дій, допомога і підтримка колег країн Східного партнерства».

Учасники зустрічі також торкнулися питань реформи державного управління, напрацювання дорожніх карт на перспективу та питань комунікаційної стратегії, роз’яснили структуру та діяльність парламентських секретаріатів, важливість зміцнення регіональних та міжнародних платформ, а також зміцнення міжпарламентських зв’язків.

 

Серед учасників, які представляли країни Східного партнерства, - Генеральний секретар Парламенту Грузії Гіві Міканадзе, Генеральний секретар Парламенту Республіки Вірменія Ара САГАТЕЛЯН, Генеральний секретар Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки пан Сафа МИРЗАЄВ, Генеральний секретар Палати представників Національної Асамблеї Республіки Білорусь пані Галина ЮРКЕВИЧ, Генеральний секретар Ради Республіки, Національна Асамблея Республіки Білорусь Олександр СЛОБОДЧУК, Генеральний секретар Парламенту Республіки Молдова Ала ПОПЕСКУ, Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Петро БОДНАР, Генеральний секретар Верховної Ради Автономної Республіки Аджарa пані Маія ХАГИШВІЛІ.

Фото можна подивитись тут.

Меморандум про взаєморозуміння між апаратами парламентів–учасників засідання (українською)

Меморандум про взаєморозуміння між апаратами парламентів–учасників засідання (англійською)