Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 червня 2018, 09:38

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко переконана, що ухвалення законопроекту про національну безпеку України сприятиме подальшій модернізації української армії та стане важливим кроком на шляху до членства у Північноатлантичному Альянсі

 31 травня 2018 року Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у дискусії високого рівня на тему «Нові формати співробітництва НАТО і ЄС з Україною», організованого Комітетом у закордонних справах Верховної Ради України, Центром глобалістики «Стратегія ХХІ» у партнерстві із Центром інформації і документації НАТО в Україні.  

Вона подякувала за підтримку, яка надається Україні на шляху імплементації зобов’язань по Угоді про асоціацію та стандартів НАТО. Політик зауважила, що ключовими завданнями нинішньої сесії парламенту є ухвалення Законів «Про Вищий антикорупційний суд» та «Про національну безпеку України», які є важливою складовою для подальшої євроінтеграції України. 

Перший віце-спікер висловила впевненість, що до кінця сесії Парламент ухвалить ці закони, а також Закон  «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» і інші важливі ініціативи. Також І.Геращенко поінформувала учасників дискусії про роботу над законопроектом у сфері гуманітарного розмінування та протимінної діяльності, концепція якого ґрунтується на досвіді країн-членів НАТО, зокрема Хорватії.  


Перший віце-спікер наголосила, що Україна покладає великі сподівання на Саміт НАТО, який відбудеться влітку. Політик привітала домовленість Міністрів закордонних справ України та Угорщини про проведення додаткових консультації щодо Закону України «Про освіту».

Під час виступу Ірина Геращенко поінформувала учасників дискусії про результати засідання гуманітарної підгрупи ТКГ, яке відбулось 30 травня ц.р. Вона звернула увагу на загострення безпекової ситуації та застосування іншою стороною РСЗВ «Град», внаслідок чого загинули двоє дітей. Політик також розповіла про обстріли СММ ОБСЄ на Донбасі та перешкоджання роботі місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста. 

І.Геращенко наголосила, що інша сторона вчергове проігнорувала ініціативу української сторони щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України задля звільнення політв’язнів Кремля. Політик також повідомила, що під час засідання представники України у  ТКГ запропонували прийняти спільну заяву ТКГ, в якій засудити вбивство українських дітей, висловити співчуття жертвам збитого літака Boеing 777 рейсу МН17, засудити причетність РФ до цієї трагедії, негайно розблокувати процес звільнення політв’язнів Кремля та допустити місію МКЧХ до незаконно утримуваних українців на тимчасово окупованих територіях та в РФ. Однак, за словами І. Геращенко, інша сторона не підтримала таку декларацію. 

«Ескалація ситуації на Донбасі та блокування усіх питань порядку денного робочих підгруп ТКГ є свідченням відсутності політичної волі Російської Федерації виконувати взяті зобов’язання у Мінських домовленостях», - наголосила І. Геращенко. 

Під час заходу учасники також обговорили питання: безпеково-оборонної співпраці НАТО і ЄС з Україною, спільної протидії гібридним загрозам, перспектив співпраці НАТО та України, регіональну безпеку і прагнення України до членства в НАТО, питання стратегічної комунікації, енергетичної і кібербезпеки у трикутнику НАТО-ЄС-Україна. 

У заході також взяли участь: Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, народні депутати України Остан Єднак та Андрій Левус, Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, Виконавчий директор Ради Східного Сусідства Самюель Довері Вестербай, керівник відділу стратегічного аналізу Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки Артурас Петкус,представник підрозділу координації кібер-політики, попередження конфліктів і політики безпеки Європейської служби зовнішньої дії Елоі Діволь, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»» Михайло Гончар та інші фахівці та експерти.