Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 березня 2018, 15:15

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«У приміщеннях Верховної Ради України, а також тих органів державної влади, які перебувають під державною охороною, озброєними можуть бути тільки представники державної охорони УДО», - Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відповідаючи на запитання журналістів по завершенню Погоджувальної ради у понеділок, зазначив, що він буде «чимшвидше ініціювати внесення законопроекту щодо охорони органів державної влади на розгляд Верховної Ради України». «Я сподіваюсь, що це питання буде включене до порядку денного сесії, а з моменту включення ми зможемо безпосередньо перейти до його розгляду», - сказав він.

На переконання Голови Парламенту, це важливий законопроект – «його унікальність в тому, що під ним підписались усі голови фракцій і груп Верховної Ради України». «Суть цього законопроекту і його проста логіка полягає у тому, що у приміщеннях Верховної Ради України, а також тих органів державної влади, які перебувають під державною охороною,  озброєними можуть бути тільки представники державної охорони УДО», - наголосив А.Парубій. Цей законопроект передбачає, що незалежно від статусу, чи народний депутат, чи інший громадянин, ніхто не має права заходити у приміщення органів державної влади з вогнепальною зброєю, з вибуховими предметами, чи будь-якими іншими предметами, які становлять загрозу для життя людей.

Голова Верховної Ради повідомив, що він цей законопроект ініціював ще минулого тижня, і уточнив, що в діючому законі, зокрема Законі України «Про статус народного депутата України», зазначено, що особистий огляд народного депутата, огляд і перевірка його речей забороняється, якщо інше не встановлено законом. «Отже, буде становлено законом», - підкреслив він і додав, що кожен громадянин, незалежно від того, чи він є народним депутатом, чи він не є народним депутатом, заходячи в аеропорту у літак, не може мати при собі ні зброї, ні вибухових предметів. «Ці предмети повинні залишатися у визначених для цього місцях, і це має бути регламентовано», - зазначив А.Парубій.

За його словами, так само, як кожного разу, ідучи на літак, гарантується безпека тих людей, які знаходяться в літаку, так само пропонується і у Верховній Раді України, і в інших органах державної влади: коли туди заходить народний депутат, незважаючи на його статус, і рамка показує наявність зброї, він повинен її залишити у сейфах, які встановлені на входах, і тільки після того увійти в приміщення Верховної Ради України. «Ще раз наголошую, у приміщенні не може бути нікого зі зброєю, окрім працівників державної охорони України – і це питання безпеки усіх людей, які перебувають в цьому приміщенні. Наголошу ще раз, у приміщенні Верховної Ради України чи інших органів державної влади», - підкреслив Голова Верховної Ради, зазначивши, що з цією ініціативою він звернувся до голів фракцій, і усі голови фракцій підтримали ініціативу і поставили свої підписи під законопроектом.

А.Парубій уточнив, що це будуть зміни до Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», і фактично двома абзацами буде вводитись правка: «Абзац звучить наступним чином:

До будинків, де працює Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів, а також будинки, де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю . Окрім осіб, які відповідно до цього Закону здійснюють державну охорону відповідного будинку, а також особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими речовинами, чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами, отруйними і сильнодіючими речовинами». 

Голова Парламенту висловив сподівання, що ця його ініціатива буде підтримана: «І ми в парламенті воюючою країни забезпечимо безпеку, наголошую ще раз, не тільки органів державної влади, але і безпеку всіх, хто перебуває у приміщенні - дуже часто включаючи тих діток, які приходять у парламент на екскурсію і можуть стати заручниками політичних інтриг, що можуть відбуватись у цьому залі».

А.Парубій переконаний, що Закон буде прийнятий дуже швидко і швидко підписаний Президентом України і дуже швидко опублікований в «Голосі України». «Таким чином, ми зможемо забезпечити охорону і будівлі, і всіх тут присутніх. Я переконаний, з середи, з вранішнього засідання кожен, хто заходить до будівлі Верховної Ради України, змушений буде залишити і зброю, і інші небезпечні речовини біля входу, а інакше він не зможе зайти до будівлі Верховної Ради України», - додав Голова Верховної Ради України.