Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 березня 2018, 12:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ми не сіра зона – ми щит Європи, який сьогодні захищає не тільки свої країни, а й увесь вільний світ», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

 


 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час виступу на Міжпарламентській безпековій конференції «Грузія, Молдова та Україна: Східне партнерство та сучасні безпекові виклики» подякував Молдові за організацію конференції, де є «можливість обговорити найважливіші проблеми і виклики, які стоять не лише у нашому регіоні, а й на європейському континенті». «Тут, на кордоні, ми гостріше відчуваємо багато з тих проблем, які є одночасно актуальними для країн Європи і США», - сказав він і нагадав, що цими днями виповнюється рівно чотири роки з початку російської агресії в Україні.

«Ми відчули весь жах російської агресії. Чотири роки тому розпочалась інтервенція Російської Федерації на територію суверенної Української держави, - зазначив Голова Парламенту. - Тоді ми сказали, що це не є війна проти України, що це виклик усій світовій системі безпеки, яка виникла після Другої світової війни, що Путін – це глобальне загроза не лише для України, а й для усього вільного світу».

А.Парубій наголосив, що «за ці чотири роки світ пройшов через усвідомлення глобальності проблем безпеки, зокрема, сучасної гібридної війни, яку веде Путін і Російська Федерація, серед яких і інформаційна війна, яка у сучасній гібридній стратегії Путіна відіграє, напевно, ключову і основну роль».

Голова Верховної Ради наголосив на необхідності разом виробляти спільну стратегію і тактику не лише України, Молдови і Грузії, а й усього вільного світу у протидії інформаційній війни, яку відчули не лише українці, а й у США, і у багатьох країнах Європи. «Ми повинні виробляти інституції і майданчики, які б давали змогу виробляти активну протидію інформаційній війні Путіна проти вільного світу», - підкреслив він.

А.Парубій також зазначив, що «вкрай важливо виробляти спільну позицію і з енергетичної безпеки, тому що не лише Україна, а й європейські країни відчувають на собі енергетичний шантаж і енергетичний вплив, який Путін використовує проти інших держав».

За словами Голови Верховної Ради, такі майданчики, як тут, на конференції, є підставою для дискусії і вироблення єдиної спільної позиції. Він наголосив, що, зокрема, «проект Північний потік-2 – це не економічний  проект, це політичний проект Путіна, який спрямований на дестабілізацію Європи, спрямований на те, щоб мати можливість чинити тиск на європейські країни». «Спільна позиція по зупинці цього проекту – це теж є наші дії, дії у питанні економічної  безпеки, - підкреслив А.Парубій і додав. - Хто говорить, що це проект економічний, той або не розуміє, або  говорить не щиро з приводу намірів Путіна.

Торкаючись мілітарної складової сфери безпеки, А.Парубій подякував за ухвалене нещодавно рішення США стосовно виділення Україні «Джавелінів» і зазначив, що «Україна всіма зусиллями і всім бажанням хоче мирного вирішення конфліктів». «Ми б хотіли мирного, дипломатичного вирішення конфлікту. Жодна з наших країн не розпочинала цієї війни, жодна з наших країн не хотіла б чужих територій. Ми захищали суверенність своїх територій. Але ми повинні і підвищувати спроможність наших армій, щоб могли відбивати і подібні провокації, і такі атаки в майбутньому, щоб противник розумів, що ціна для нього у випадку агресивних дій буде адекватною», - сказав він.

Голова Парламенту підкреслив, що «вкрай важливо, щоб на ці ключові безпекові виклики, які є в нашому регіоні, ми могли робити спільну протидію і виробляти спільну стратегію, адже наші три країни – Україна, Молдова, Грузія відчули на собі агресію на своїй суверенній території, наші три країни перебувають на передовій боротьби вільного світу».

У контексті висловів щодо перебування наших країн у «сірій зоні», А.Парубій зазначив, що «ми назвали б це щитом Європи, який сьогодні захищає не тільки свої країни, а й увесь вільний світ». «Ми повинні це усвідомлювати і повинні ставати міцнішими, ставати більш потужними», - додав він.

Голова Парламенту підкреслив, що «перед нашими країнами багато викликів, і нас об’єднує також програма Східного партнерства, нас об’єднує спільний шлях як до Європейського Союзу, так і до НАТО.

А.Парубій також наголосив, що Україна проводить багато реформ фактично у всіх сферах суспільного життя, і для Держави важливий обмін досвідом на шляху їх проведення, потрібна підтримка європейських сил. «Ми повинні демонструвати і в Грузії і в Україні, що нам потрібно шляхом реформ не просто  виконувати угоди, а справді робити наше суспільство, наші країни більш потужними, модернізованими, сучасними, розвинутими, і в цьому аспекті і боротьба з корупцією для нас, для України, є пріоритетною на цьому шляху», - підкреслив він. 

Голова Верховної Ради повідомив, що цього пленарного тижня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні надзвичайно важливе рішення про створення Антикорупційного суду. «Це рішення дозволяє нам забезпечити побудову антикорупційної інфраструктури, яку ми зробили за тих чотири роки, здійснюючи реформи у всіх сферах суспільного життя», - зазначив він і додав, що «на шляху реформ, на шляху зміцнення безпеки ми повинні мати майданчики для спілкування, для обміну думками, і ми зможемо виробляти спільну стратегію як на тристоронньому рівні між Україною, Молдовою, Грузією, так і з нашими побратимами із Європи і Сполучених Штатів Америки».

«Я певен, що ця Конференція є чудовим майданчиком для обміну думками і для вироблення цієї стратегії», - завершив свій виступ Голова Парламенту і побажав усім учасникам плідної, успішної роботи задля зміцнення безпеки, задля зміцнення наших країн і народів.

 

 

 

Міжпарламентська конференція «Грузія, Молдова та Україна: Східне партнерство та сучасні безпекові виклики» проходить у м.Кишинів, Республіка Молдова, 2 березня 2018 року.

Учасники Міжпарламентської конференції: Спікер Республіки Молдова Й.В. Андріан Канду, Виконавчий віце-президент Атлантичної Ради Деймон Вілсон, Спікер Парламенту Грузії Й.В. Іраклі Кобахідзе, народні депутати України Г.Гопко, Н.Кацер-Бучковська, І.Фріз, І.Гнатишин, представники Атлантичної ради, Сенату Республіки Польща, Естонської Республіки, Латвійської Республіки, Національної асамблеї Республіки Болгарія, громадські діячі.

 

ftp://217.20.163.135

log: visitor

pass: visitor

02 03 18 Parubiy vistup moldova