
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області
докладніше
Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування
докладніше
Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування
докладніше
Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини
докладніше
До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин
докладніше
Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян
докладніше
Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах
докладніше
Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук
докладніше
Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк
докладніше
Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"
докладніше
Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"
докладніше
Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"
докладніше
Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби
докладніше«Розраховуємо на подальше поглиблення взаємовигідного двостороннього співробітництва на всіх рівнях», - Андрій Парубій під час зустрічі з Президентом Латвійської Республіки


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, перебуваючи у Латвійській Республіці з офіційним візитом, під час зустрічі з Президентом Латвійської Республіки Раймондсом Вейонісом зазначив, що Україна і Латвія мають багато спільного. «Між нашими країнами розвивається динамічне співробітництво в різних областях, активною є політична співпраця, між нами існують дуже тісні і дружні відносини», - сказав він.
А.Парубій нагадав, що Латвія була прикладом для нас під час відновлення української державності. «Зараз вже Україна на передовій, і нам доводиться з нашими солдатами захищати не тільки Україну, а й увесь Європейський Союз. Я хочу вам подякувати за ту підтримку, яку отримує Україна в такі найтяжчі для нас роки».


Голова Українського парламенту також висловив вдячність за можливість реабілітації українських воїнів і підкреслив, що для України дуже важлива міжнародна підтримка.
А.Парубій, торкаючись питання щодо повернення російської делегації в ПАРЕ, підкреслив, що Росія не виконала жодного положення резолюції ПАРЕ: «повернення її без виконання вимог – буде неповагою до ПАРЄ і заохочуватиме Путіна, Росію, якщо він побачить безкарність». Він також зазначив, що для України критично важливою є позиція щодо будівництва газопроводу «Nord Stream 2». «Ми знаємо, що наші позиції тут близькі. У парламенті ми ухвалили та підготували відповідне звернення до європейських партнерів, яке узгоджене зі спікерами парламентів нашого регіону – Польщі, Литви, Грузії, Молдови. Важливо, щоб його підтримали партнери східноєвропейських країн. Є колективна позиція, вона буде сильнішою, потужнішою і більш почутою», - зауважив Голова Верховної Ради.

А.Парубій також підкреслив, що він є прихильником активної міжпарламентської співпраці від Балтики до Чорного моря: «Нас багато що об’єднує, особливо у питаннях безпеки, – мілітарної, енергетичної, інформаційної, як давати виклики на гібридну війну, яка стосується усіх. У нас великий потенціал для співпраці – економічний, політичний».

У відповідь Президент Латвії заявив, що «Росія використовує усі можливі засоби для впливу на інші країни світу». «Латвія підтримала і підтримуватиме санкції проти Росії, поки не будуть виконані усі вимоги», - сказав він, нагадавши, що, зокрема, проект Nord Stream- 2 є одним із таких прикладів нових засобів, щоб розділити країни Європи. Цей проект, за його словами, протирічить енергетичній політиці, яку проводить Європейський Союз, та інтересам України. Гібридні загрози, які існують у світі, реальні, у тут надважлива співпраця між країнами. Р.Вейоніс запропонував використовувати досвід і можливості Центру стратегічних комунікацій НАТО, розташованого у Ризі. «Ми могли би відпрацьовувати відповідь потенційним гібридним загрозам з боку Росії, оскільки у вас є досвід під час війни, а у нас – у мирний час», - уточнив Президент Латвійської Республіки.
Голова Українського парламенту підтвердив, що Центрам стратегічних досліджень обох країн є чим обмінятися - розумінням і досвідом щодо загроз гібридної війни. «Тому вважаю необхідним максимальне розширення співпраці», - підкреслив А.Парубій і попросив підтримати ідею введення миротворчої місії на Сході України, зауваживши, що у її складі не може бути російських військ. «Місія повинна контролювати кордон між Україною і Росією, оскільки саме там відбувається транзит зброї бойовиків на територію України. Коли Росія не виконує головного пункту мінських угод про припинення бойових дій, введення миротворчої місії є великим шансом, щоб стабілізувати ситуацію», - зауважив Голова Верховної Ради.
Інформуючи про хід реформ в Україні, А.Парубій зазначив, що «попри дестабілізацію ситуації, в яку вкладає великі кошти Путін, Україна твердо йде шляхом реформ».
Р.Вейоніс наголосив, що «Латвія залишиться щирим другом України, завжди підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а сильна та мирна Україна важлива не лише для країн Балтійського регіону, а й для Європи і усього світу».
У ході офіційного візиту до Латвійської Республіки українська делегація поклала квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку, взяла участь у церемонії покладання квітів до пам'ятника Свободи, відвідала Музей окупації Латвії.
