Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
29 листопада 2016, 18:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Переконаний, в умовах створення в Україні Резервної армії десятки тисяч громадян готові будуть пройти вишкіл і в будь-який момент стати на захист Батьківщини», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з литовськими стрільцями

  

Під час офіційного візиту до Литви Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч з керівництвом Спілки литовських стрільців.

Перед зустріччю керівник групи волонтерської підтримки Спілки стрільців Литви Харольдас Даумантас провів екскурсію для української делегації штаб-квартирою організації.

У вступному слові Андрій Парубій зазначив: «У Литві збережена столітня традиція стрілецького руху - руху добровольців, резервістів - чоловіків і жінок, які перебувають у постійній готовності боронити зі зброєю у руках незалежність своєї держави. З литовського стрілецького руху виникли перші збройні сили Литви». Також спікер наголосив, що Україна і Литва мають схожу історію, адже напередодні Першої світової війни добровольчий рух стрільців виник і в Україні: «Ми маємо подібну історію, адже перші українські військові формування часів Перших визвольний змагань - Українські січові стрільці теж виникли з добровільного стрілецького руху. Ми маємо багато спільних сторінок історії разом з литовським стрільцями. У міжвоєнний час, коли литовцям вдалося зберегти свою державність, вони підтримували українських борців, - наприклад, Євгена Коновальця, який навіть мешкав певний час у будинку литовських стрільців у Каунасі».

Голова Верховної Ради подякував литовським волонтерам зі Спілки литовських стрільців за підтримку України в часи Революції гідності.

«Зараз, коли на Донбасі українські воїни протистоять російській агресії, литовські стрільці заснували окрему потужну групу підтримки України. І як вісімдесят років тому, так і зараз литовські волонтери допомагають українцям. І ця допомога - неоціненна», - зазначив Андрій Парубій.

Під час розмови сторони обмінялися думками щодо питання формування територіальної оборони в Україні та у Литві, ситуацією в окупованому російським агресором Криму та на Донбасі, перебігом військових дій у зоні АТО.

Андрій Парубій зазначив, що формування в Україні Резервної армії є питання національної безпеки, і важливим тут є насамперед досвід Литви. За словами Голови Верховної Ради зараз є важливим провести консультації серед військових експертів, щоби виробити правильну формулу функціонування територіальної оборони і підрозділів Резервної армії, щоб своєчасно та ефективно протистояти агресору.

На думку Голови Верховної Ради України, «Путін не обмежиться Кримом і частиною Донецької області – його плани набагато ширші. Російський агресор – це реальна небезпека для всього вільного світу».

«Переконаний, в умовах створення в Україні Резервної армії десятки тисяч громадян готові будуть пройти вишкіл і в будь-який момент стати на захист Батьківщини. Потрібно тільки знайти правильну формулу Резервної армії», - підкреслив А.Парубій.