Новини

25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 жовтня 2016, 18:10

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Ключовим завданням спільної Декларації про Пам’ять і Солідарність було говорити не про наслідки трагедій ХХ століття, а про причини цих трагедій», - Андрій Парубій


Голова Парламенту у підсумковому інтерв’ю телеканалу «РАДА»  звернув особливу увагу на міжнародний блок ініціатив, які розглядалися цього тижня. «Засудження агресивних військових дій Росії в Сирії, де вона проводить таку ж агресивну політику, як в Україні, було важливо з точки зору наших міжнародних зобов’язань. Україна так само підтримує країни, які зазнають агресії з боку Росії, і так само її засуджують», - сказав А.Парубій.

Найважливішим, на думку Голови Парламенту, було ухвалення спільної Декларації про Пам’ять і Солідарність, яка приймалась в один день з Парламентом Польщі. «І це було дуже знаковим рішенням  у контексті тих непорозумінь, які виникли між нашими державами влітку нинішнього року», - наголосив він.

За його словами, «ключовим завданням цієї Постанови було говорити не про наслідки трагедій ХХ століття, а про причини цих трагедій». «А причини – агресивна політика як Російського імперіалізму, в той час комуністичного, так і нацистського імперіалізму,  союз яких був скріплений пактом Молотова-Рібентропа, і  який призвів до розв’язання другої світової війни», - наголосив А.Парубій.

Український і Польський парламенти прийняли документ, у якому зазначили, що власне російський імперіалізм є причиною тих трагедій, які сталися на наших землях, а найважливіше, - у Декларації була зазначена спільна оцінка теперішніх подій в Україні. Польський парламент висловив солідарність з Україною, яка сьогодні веде захист проти теперішнього російського імперіалізму. Також у документі є заклик до міжнародної спільноти бути більш активною у питанні підтримки України і заклик до членства України в НАТО.

«Важливо, що Постанова прийнята на піднесенні як в Україні, так і у польському парламенті, хоч там і відбувалися непрості дискусії, - наголосив він і додав. - Це велика перемога не лише України і Польщі, а усього нашого регіону».

Голова Верховної Ради підкреслив, що «в час протистояння російській агресії нам важливо демонструвати солідарність європейських держав і, навпаки, Кремль робить усе можливе для пошуку ліній протистояння як всередині Європи, так і всередині України, і з найближчими сусідами».  Він нагадав, що у всі часи «коли ми були разом - ми перемагали».