Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
28 жовтня 2015, 19:18

 Прес-служба  

Володимир Гройсман: Місцеві вибори в Україні відбулися якісно і підтвердили курс держави на її демократичне реформування

 

«Вибори до місцевих органів влади в Україні відбулися якісно і підтвердили курс держави на її демократичне реформування», - заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон.

Пані Посол привітала Голову Верховної Ради України з тим, що вибори відбулися. Глава Українського Парламенту зазначив, що ці вибори засвідчили незворотність реформ та демократичний вибір громадян, а «вибори в Маріуполі та Красноармійську мають бути проведені».

Коментуючи в цьому контексті ситуацію на сході України, В.Гройсман наголосив, що Україна докладає всіх зусиль, зокрема у дипломатичному полі, для мирного врегулювання ситуації. На прохання глави французької дипломатичної місії роз’яснити аспекти виборчого процесу у Донецькій та Луганській областях В.Гройсман пояснив: «Провести вибори можливо. Утім для цього треба відвести зброю, вивести іноземні війська і дати людям проголосувати. Ми зацікавлені в проведенні демократичних виборів, в умовах політичного плюралізму, аби це відповідало українському законодавству і міжнародним стандартам».

Співрозмовники також обговорили перебіг процесу реформи з децентралізації в Україні. Голова Верховної Ради висловив переконання в тому, що «децентралізація - це ключ до успіху держави, коли є ініціатива та відповідальність на локальному рівні». Разом із тим, він наголосив на необхідності масштабного інформування громадян України про суть децентралізації, аби «кожен зрозумів, що створення якісного механізму управління державою приведе до створення якісного життя кожної людини в нашій державі».

 Пані І.Дюмон запевнила у повній підтримці України з боку Франції в цьому процесі, оскільки «Франція має унікальний досвід поєднання централізації та децентралізації в управлінні державою». «Ви можете розраховувати на нашу підтримку та допомогу в питаннях інформування населення щодо децентралізації», - заявила Посол Франції і повідомила, що її дипломатичне представництво готує низку публічних заходів в Україні з метою обміну відповідним досвідом та підвищення обізнаності громадян.

У рамках зустрічі Сторони також засвідчили високий рівень українсько-французького міждержавного діалогу, де міжпарламентські взаємини мають значні перспективи розвитку, в тому числі у контексті поглиблення відносин між Україною та ЄС.