Новини

02 червня 2020, 11:45

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
02 червня 2020, 11:33

Прийнято Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Урядів і Парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу"

докладніше
02 червня 2020, 11:30

Проведено засідання Робочої групи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

докладніше
02 червня 2020, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 2 червня

докладніше
02 червня 2020, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 2 червня

докладніше
02 червня 2020, 08:59

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбулася парламентська онлайн-конференція з нагоди 70-тиріччя Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
02 червня 2020, 08:31

У Верховній Раді України започаткували онлайн-екскурсії

докладніше
01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
30 вересня 2015, 18:25

 Прес-служба 

В.Гройсман: Старими методами побудувати нову якість роботи українського Парламенту неможливо

Старими методами побудувати нову якість роботи українського Парламенту неможливо. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, спілкуючись з журналістами у середу.

«Зафіксуємо те, що було, для історії, і через певний період часу пересвідчимося, як працюватиме український Парламент. Я про це говорив неодноразово, і зараз хочу підкреслити - старими методами будувати нову якість українського Парламенту неможливо», - заявив В.Гройсман, спілкуючись з журналістами під час ознайомлення з тими змінами, які  відбуваються в роботі Апарату Верховної Ради України у середу.

В.Гройсман запросив журналістів подивитись на процес внутрішнього документообігу, який досі здійснюється традиційно в паперовому вигляді, ознайомитись із новелою в одній із будівель - дитячою кімнатою для дітей відвідувачів і працівників Парламенту,  а також обмінятися думками щодо організації роботи Прес-центру. «Український парламент має бути сучасним, відкритим та прозорим», - сказав він.

Під час відвідування Відділу службової кореспонденції Головного управління документального забезпечення, який щодня опрацьовує більше двох тисяч документів, здійснюючи роботу з прийому і опрацювання службової кореспонденції, керівник Парламенту заявив про те, що працювати такими методами у ХХІ сторіччі неможливо.

Верховна Рада уже розпочала впровадження електронного документообігу, але досі цей процес гальмувався через застаріле обладнання. Днями уже оголошено тендер на придбання для Верховної Ради сучасної оргтехніки, сканерів, серверного обладнання, ліцензійного програмного забезпечення та інших необхідних для впровадження електронного парламенту технічних засобів. Голова Верховної Ради України закликав журналістів відслідковувати хід тендеру, щоб все відбувалось прозоро.

Нове обладнання також забезпечить можливості стрімінгу з засідань комітетів, зміну організації проведень Погоджувальної Ради, прискорить впровадження інших елементів сучасної організації роботи українського Парламенту.

Презентуючи слайди із пропозиціями щодо впровадження стандартів е-парламенту,  В.Гройсман звернув увагу на те, що «готується нова версія веб-порталу Верховної Ради України, де будуть систематизовані всі дані щодо роботи Парламенту, в тому числі, на базі порталу можуть бути створені якісні різнопланові сервіси для громадян України».

Також В.Гройсман повідомив , що як наступний етап опрацьовується нові технічні вимоги для системи голосування нового покоління. «Нинішня система голосування є достатньо застарілою, і зараз ми працюємо над тим, щоб підтримати її належне функціонування. В подальшому ми плануємо впровадити нову систему, в тому числі, із відбитками пальців, аби депутати могли голосувати максимально персонально. Але це потребуватиме великих фінансових ресурсів. Ми зараз шукаємо рішення, і ми його презентуємо, коли рішення буде знайдено. Це має бути надійна і захищена від будь-яких втручань система», - заявив він.

При цьому В.Гройсман пояснив, що нинішня система була розрахована на 10 років, а працює вже 13. За його словами, сьогодні треба усунути відповідні технічні проблеми, аби вона могла попрацювати до встановлення нової системи. «Але для того, щоб змінити систему на сучасну, треба перебудувати весь зал голосування», - зауважив В.Гройсман.

В цілому ж, за словами очільника парламенту на реалізація першого комплексу запланованих кроків «піде приблизно 6 місяців, але вже протягом цих 6 місяців ми будемо бачити нові сервіси».

При цьому керівник Парламенту висловив подяку журналістам за якісну роботу у контролі за процедурою голосування в залі засідань: «Дякую вам, шановні журналісти, за вашу роботу. Сьогодні український Парламент майже не грішить неперсональним голосуванням, тому що є, в тому числі, і ваше пильне око».

Володимир Гройсман показав і ніші новації, які уже в процесі реалізації, і які пов’язані з формування нового стилю роботи Верховної Ради. Журналісти мали змогу ознайомитись з приміщенням, у якому уже ведуться підготовка до відкриття дитячої кімнати. Журналісти змогли побачити дизайн приміщення і дізнатись про те, як новий сервіс працюватиме.

В.Гройсман повідомив, що дитячу кімнату планується відкрити уже 26 жовтня цього року і що кімната розрахована перебування на 10-15 дітей одночасно. «Тут будь-які відвідувачі Верховної Ради України, а також депутати і працівники парламенту зможуть при необхідності залишити свою дитинку з фаховим працівником зі спеціальною освітою на дві години, аби батьки мали змогу вирішити свої питання», - сказав він і додав: «Такі кімнати працюють у Вінницькій міській раді уже багато років в кожній адміністративній будівлі, і вони користуються дуже серйозним попитом. Тут буде он-лайн трансляція з відеокамери, і батьки через телефон зможуть бачити свою дитинку. В моєму розуміння немає дітей своїх і чужих, немає дітей депутатських і не депутатських. Зробимо першу кімнату. Якщо побачимо потребу, будемо робити більше».

При цьому Голова Верховної Ради продемонстрував відео у режимі онлайн дитячої кімнати Вінницької міської ради, створеної свого часу з його ініціативи, аби всі побачили, як працює цей проект.

Також Голова Верховної Ради України розказав про наміри створити сучасний прес-центр для поліпшення якості роботи журналістів.

«Одним із ключових критеріїв роботи в Парламенті має бути прозорість і відкритість для ЗМІ», - наголосив В.Гройсман. Як перший крок у цьому напрямку планується  поруч з ложею для преси створити журналістський коворкінг-центр, в якому буде до 20 робочих місць, обладнаних дротовим та бездротовим інтернетом, можливостями підключення та підзарядки мобільних пристроїв, а також будуть передбачені інші сервіси для журналістів.

Усі ці проекти є елементами реформи парламенту. «Зараз ми працюємо з місією Європейського Парламенту, яку очолює пан Кокс. Робимо повний аналіз того, що маємо. Далі запропонуємо комплексне бачення - і технічне, і юридичне, і процедурне для депутатів, в тому числі і те, що стосується системи голосування», - сказав В.Гройсман. «Зараз завдання - побудувати справжню прозорість, справжню відкритість і абсолютно нову якість роботи Парламенту. Апарат Парламенту має стати якісною сервісною службою для забезпечення якісного законотворчого процесу. Це пріоритетне завдання номер один», - наголосив Голова Верховної Ради України.

Відповідаючи на запитання журналістів, Голова Верховної Ради запевнив, що усі витрати на реорганізацію «за декілька років абсолютно окупляться, і ця інвестиція буде реальною економією поточних витрат Верховної Ради в рази». «Оптимізація процесів перетворюється на якість служби і зменшення кількості людей - це менше витратних матеріалів, менше обслуговування. Це просто десятки, якщо не сотні мільйонів економії кошторису Верховної Ради України. Тому ця інвестиція дуже швидко повернеться для того, щоб залишатись в бюджеті і витрачатись на інші потреби громадян», - наголосив він. Зокрема, В.Гройсман зауважив, що тільки перехід на безпаперовий документообіг дозволить «зекономити 2 млн. гривень».


Адреса FTP, за якою ви зможете отримати відео зустрічі Голови Верховної Ради України з журналістами:

 ftp://217.20.163.135

log: visitor

pass: visitor

30_09_15_U_VRU_APARAT