Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 січня 2006, 14:21

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону про внесення змін до Закону "Про електроенергетику" (щодо встановлення спеціального тарифу на електричну енергію - "зелений тариф"), внесений народними депутатами В.Бронніковим, А.Клюєвим та іншими

Представлений проект закону спрямовано на введення нового виду тарифу, який має додатково стимулювати побудову електростанцій, що працюють на альтернативних джерелах енергії, та виготовлення відповідного обладнання.

За словами одного з авторів проекту, народного депутата Андрія Клюєва, створення нормативно-правових умов щодо вдосконалення тарифної політики в електроенергетичній сфері, у сфері теплопостачання шляхом введення поняття "зелений тариф" з метою стимулювання виробництва електричної та теплової енергії з альтернативних джерел, значно зменшить негативний вплив на навколишнє природне середовище та сприятиме енергетичній незалежності країни.

Одним з важливих моментів у цьому проекті , зазначив А.Клюєв, є встановлення пропорцій між тарифами на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел енергії, і електроенергію, вироблену з традиційних джерел (для України основним таким джерелом є вугілля). Питання формування таких пропорцій є досить складним і для його вирішення доцільно використати досвід країн ЄС.

В країнах з багаторічним функціонування ринкової економіки склалася структура тарифів, наголошують народні депутати, яка не може бути застосована для України. Це пояснюється тим, що в Україні, на відміну від західноєвропейських країн, в тарифі на електроенергію ТЕС не відображається вартість обладнання, зношеність якого становить близько 85%, а у деяких випадках воно виробило свій ресурс. Тому доцільно скористатись досвідом тих країн ЄС, які мають аналогічну з Україною ситуацію щодо тарифів на електроенергію ТЕС. Такої країною є Естонія, яка після входження до складу ЄС прагне виконати всі зобов’язання, в тому числі й з відновлюваної енергетики і екології.

А.Клюєв зазначив, що пропонується в Україні застосувати естонський досвід з таким уточненням — "зелений" тариф не може перевищувати рівня 1,8 від відпускної ціни електроенергії від теплових електростанцій, яка склалась на період максимуму навантажень Об’єднаної енергосистеми України.

Встановлення на законодавчому рівні поняття "зеленого тарифу" в електроенергетичній галузі, який існує в багатьох країнах, переконаний А.Клюєв, дозволить створити умови для запровадження технологій виробництва електронної енергії з альтернативних джерел енергії, виробництва основного устаткування для цих електростанцій, виконання інноваційних програм у сфері використання альтернативних джерел енергії, залучення іноземних інвестицій в Україну з терміном повернення коштів протягом 5-7 років. Правова підтримка зазначених заходів відображена в цьому проекті закону.

На думку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, запровадження такого виду тарифу на певний період є соціально та економічно виправданим і послідовно продовжує політику стимулювання розвитку екологічно чистої енергетики України.