Новини

20 січня 2020, 19:30

Сподіваємося, що ОБСЄ зіграє ключову роль у забезпеченні реального перемир’я на Сході, - Дмитро Разумков

докладніше
20 січня 2020, 16:30

Голова Верховної Ради урочисто відкрив 25-у Програму стажування молоді в Апараті Парламенту

докладніше
20 січня 2020, 13:30

Відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору

докладніше
20 січня 2020, 13:29

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Херсонської, Миколаївської та Одеської областей

докладніше
20 січня 2020, 11:55

До складу міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» долучилися 307 народних депутатів

докладніше
20 січня 2020, 11:50

ТСК Верховної Ради з розслідування можливих фактів порушення законодавства та зловживання службовим становищем президентом Федерації футболу України створила робочі групи з опрацювання отриманих матеріалів

докладніше
19 січня 2020, 14:50

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вшанував пам’ять загиблих внаслідок авіакатастрофи рейсу PS752

докладніше
17 січня 2020, 19:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проєкт Закону «Про медіа»

докладніше
17 січня 2020, 15:30

В Апараті Верховної Ради України напрацьовується методологія для проведення ґендерного аудиту

докладніше
17 січня 2020, 14:17

Оголошено відбір представників від Верховної Ради України до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

докладніше
17 січня 2020, 14:11

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2020, 12:55

Прийнято Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці»

докладніше
17 січня 2020, 12:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції""

докладніше
17 січня 2020, 12:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 грудня 2019, 13:48

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України розпочинається проведення функціонального та інституційного аналізу Апарату

 

Функціональний та інституціональний аналіз здійснюватиме Вестмінстерська фундація за демократію, яку було відібрано в результаті прозорого конкурсу в рамках проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, що здійснюється Програмою розвитку ООН у партнерстві з Європейським Союзом. На необхідності його проведення в рамках проведення парламентської реформи неодноразово наголошував  керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний.

«Ми вдячні міжнародним партнерам за співпрацю. Впевнені, що такий аналіз допоможе нам побачити, де ми маємо можливості для вдосконалення»,  - наголосив очільник Апарату і зазначив, що вже на початку наступного року «Апарат Верховної Ради України запрацює ефективніше, з урахуванням найкращих світових практик та українських реалій».

Протягом наступних трьох місяців WFD здійснить аналіз правових засад діяльності, інституційної та організаційної структури Апарату, операційних процедур та внутрішніх регулюючих документів структурних підрозділів, а також управлінських практик, щоб виявити можливе дублювання функцій, неефективний розподіл повноважень, обов’язків та ресурсів.

Окремий фокус буде зосереджено на ефективності законодавчих процедур, що стане підґрунтям подальшого вдосконалення Регламенту Верховної Ради України.

Керівник Першого відділу програм допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке зауважив, що з початком проведення аудиту Апарат Верховної Ради України починає активну фазу реформування, що вірогідно призведе до належних організаційних змін, внутрішніх процесів та управлінських підходів всередині Апарату вже у 2020 році.

«Європейський Союз підтримує реформу державного управління в Україні вже не один рік, і ми раді, що парламентська реформа переходить в найактивнішу фазу. Можна припустити, що 2020 рік стане для Верховної Ради України роком парламентської реформи», – наголосив Мартін Клауке.

Заступниця Постійної Представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що людські ресурси є основним капіталом будь-якої інституції і завдяки ефективним робочим процедурам вони можуть стати ще більшою цінністю. «Саме це і є метою функціонального та інституційного аналізу Апарату ВРУ, який здійснюватиметься у співпраці з нашим поважним партнером в особі Верховної Ради України та у партнерстві з Європейським Союзом», підкреслила вона.

За результатами проведеного аналізу очікується отримати рекомендації, які стосуватимуться можливої реструктуризації Апарату Верховної Ради, оновлення рамкових документів та розробки стратегічних документів на найближчі роки. Зокрема, буде розроблений перелік стратегічних напрямків розвитку спроможності Апарату ВРУ, план стратегічного розвитку та план дій по впровадженню.

 

Довідково:

Проект ЄС-ПРООН з парламентської реформи впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за фінансової підтримки Європейського Союзу в період з лютого 2019 р. до лютого 2021 року. Його мета - посилення роботи Верховної Ради України (ВРУ), щоб Парламент України став більш ефективним, підзвітним та прозорим у виконанні своїх конституційних функцій – законодавчої, контрольної та представницької, та здійснював позитивний вплив на загальний процес виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Вестмінстерська фундація за демократію» є державною організацією Сполученого королівства, що була заснована у 1992 році для сприяння демократичним процесам у світі. WFD здійснює сприяння розвитку демократії у країнах, що розвиваються, у співпраці з місцевими політичними партіями, парламентами та іншими установами, неурядовими організаціями та ЗМІ. Організація впроваджує проєкти у понад 30 країнах світу.