Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 червня 2019, 21:50

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: На червневій сесії ПАРЄ українська делегація поставить питання щодо невиконання РФ рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про звільнення 24 військовополонених моряків

 

3 червня під час засідання Погоджувальної ради Перший віце-спікер Ірина Геращенко прокоментувала виступи окремих представників депутатських фракцій щодо мирних перегорів із врегулювання ситуації на сході України та виконання сторонами Мінських угод.   

Ірина Геращенко зауважила, що політики, які закликають « почути спікера Держдуми РФ розпочати переговори з Російською Федерацією з «чистого листа», тим самим підігрують РФ і російським політикам, безпосередньо причетним до анексії Криму і окупації Донбасу. Адже саме  В. Матвієнко провела в сенаті закон про введення російських військ в Україну. «Російська Федерація  прагне нашими руками  скасувати Мінські домовленості,  адже до них прив’язані санкції проти РФ. Мінський процес знаходиться в глибокій стагнації, але точно не через переговорну позицію України, а виключно через деструктивні дії Кремля» - сказала вона. 

Політик нагадала, що саме завдяки роботі гуманітарної підгрупи ТКГ з 2015року вдалось звільнити близько 150 заручників та політв’язнів Кремля, серед них: Володимир Жемчугов, Ігор Козловський, Микола Герасименко, Олександр Лазаренка та інші. Ірина Геращенко також підкреслила важливу роль  СБУ у звільнення бранців, наголосила, що з початку війни  вдалось знайти/звільнити понад 3000 осіб.

«Усю складність переговорного процесу та ті важкі зусилля задля звільнення кожного з окупованих територій України та з РФ неможливо зрозуміти тим, політикам, які за роки агресії Росії жодного разу не цікавились цим та не займались цим питанням», - підкреслила І. Геращенко.

Перший віце-спікер зазначила, що сьогодні, саме через деструктивну позицію Російської Федерації  Мінський процес знаходиться в стагнації.

Ірина Геращенко нагадала, що 24 травня ц.р. відбулась конструктивна зустріч представників та експертів, які працювали в підгрупі в Мінську, з Президентом України В. Зеленським, під час якої Президента було поінформовано про деталі перемовин та позиції, які відстоювали українські переговорники. Зокрема, з питань звільнення незаконно утримуваних громадян України, пошуку осіб, зниклих безвісти.

«Ми, попри перехід в опозицію, завжди готові допомагати та співпрацювати із новою командою у питаннях звільнення незаконно утримуваних українців з окупованих територій України та з РФ», - наголосила І. Геращенко. 

Політик нагадала, що Міжнародний трибунал ООН по морському праву 25 травня ц.р. зобов'язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

«Під час червневої сесії ПАРЄ ми звернемо особливу  увагу колег з Асамблеї  на те, що  РФ не виконала рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення 24 військовополонених моряків», - підкреслила І.Геращенко.

Під час виступу І. Геращенко також закликала Президента України В. Зеленського терміново звернутись до Президента РФ щодо виконання  рішення Міжнародного трибуналу ООН.

Перший віце-спікер також висловила сподівання, що під час першого закордонного візиту  Президента України В.Зеленського до інституцій Європейського Союзу та НАТО до Брюсселю 4-5 червня ц.р., питання звільнення заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених моряків будуть ключовими під час зустрічей та переговорів.