Новини

21 лютого 2020, 20:39

24-26 лютого Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить офіційний візит до Латвії та Естонії

докладніше
21 лютого 2020, 18:17

У Комітеті з питань антикорупційної політики відбувся круглий стіл щодо практики застосування антикорупційного законодавства України

докладніше
21 лютого 2020, 17:18

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про оборонні закупівлі»

докладніше
21 лютого 2020, 17:00

22-23 лютого ц.р. Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк з робочим візитом відвідає Республіку Польща

докладніше
21 лютого 2020, 16:41

Постійна делегація Верховної Ради України бере участь у 19-у Зимовому засіданні Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні

докладніше
21 лютого 2020, 16:19

Заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко провів особистий прийом громадян

докладніше
21 лютого 2020, 14:36

Комітет з питань бюджету рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень"

докладніше
21 лютого 2020, 14:02

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 лютого 2020, 11:34

Голова Парламенту закликав українців чути один одного і завжди залишатися людьми

докладніше
21 лютого 2020, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 21 лютого

докладніше
20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 червня 2019, 21:50

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: На червневій сесії ПАРЄ українська делегація поставить питання щодо невиконання РФ рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про звільнення 24 військовополонених моряків

 

3 червня під час засідання Погоджувальної ради Перший віце-спікер Ірина Геращенко прокоментувала виступи окремих представників депутатських фракцій щодо мирних перегорів із врегулювання ситуації на сході України та виконання сторонами Мінських угод.   

Ірина Геращенко зауважила, що політики, які закликають « почути спікера Держдуми РФ розпочати переговори з Російською Федерацією з «чистого листа», тим самим підігрують РФ і російським політикам, безпосередньо причетним до анексії Криму і окупації Донбасу. Адже саме  В. Матвієнко провела в сенаті закон про введення російських військ в Україну. «Російська Федерація  прагне нашими руками  скасувати Мінські домовленості,  адже до них прив’язані санкції проти РФ. Мінський процес знаходиться в глибокій стагнації, але точно не через переговорну позицію України, а виключно через деструктивні дії Кремля» - сказала вона. 

Політик нагадала, що саме завдяки роботі гуманітарної підгрупи ТКГ з 2015року вдалось звільнити близько 150 заручників та політв’язнів Кремля, серед них: Володимир Жемчугов, Ігор Козловський, Микола Герасименко, Олександр Лазаренка та інші. Ірина Геращенко також підкреслила важливу роль  СБУ у звільнення бранців, наголосила, що з початку війни  вдалось знайти/звільнити понад 3000 осіб.

«Усю складність переговорного процесу та ті важкі зусилля задля звільнення кожного з окупованих територій України та з РФ неможливо зрозуміти тим, політикам, які за роки агресії Росії жодного разу не цікавились цим та не займались цим питанням», - підкреслила І. Геращенко.

Перший віце-спікер зазначила, що сьогодні, саме через деструктивну позицію Російської Федерації  Мінський процес знаходиться в стагнації.

Ірина Геращенко нагадала, що 24 травня ц.р. відбулась конструктивна зустріч представників та експертів, які працювали в підгрупі в Мінську, з Президентом України В. Зеленським, під час якої Президента було поінформовано про деталі перемовин та позиції, які відстоювали українські переговорники. Зокрема, з питань звільнення незаконно утримуваних громадян України, пошуку осіб, зниклих безвісти.

«Ми, попри перехід в опозицію, завжди готові допомагати та співпрацювати із новою командою у питаннях звільнення незаконно утримуваних українців з окупованих територій України та з РФ», - наголосила І. Геращенко. 

Політик нагадала, що Міжнародний трибунал ООН по морському праву 25 травня ц.р. зобов'язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

«Під час червневої сесії ПАРЄ ми звернемо особливу  увагу колег з Асамблеї  на те, що  РФ не виконала рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення 24 військовополонених моряків», - підкреслила І.Геращенко.

Під час виступу І. Геращенко також закликала Президента України В. Зеленського терміново звернутись до Президента РФ щодо виконання  рішення Міжнародного трибуналу ООН.

Перший віце-спікер також висловила сподівання, що під час першого закордонного візиту  Президента України В.Зеленського до інституцій Європейського Союзу та НАТО до Брюсселю 4-5 червня ц.р., питання звільнення заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених моряків будуть ключовими під час зустрічей та переговорів.