Новини

22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше
22 травня 2019, 14:32

Третя робоча зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства триває у Львові

докладніше
22 травня 2019, 14:22

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2019, 13:02

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

докладніше
22 травня 2019, 12:25

Генеральні секретарі парламентів країн Східного партнерства взяли участь у Дні Європи у Львові

докладніше
22 травня 2019, 12:14

Голова Верховної Ради України порекомендував Президенту України і його команді добре вивчити уроки української історії і не шукати шляхів капітуляції перед Росією

докладніше
22 травня 2019, 10:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання" 22 травня 2019 року о 12-00

докладніше
22 травня 2019, 10:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Президента України з проханням конкретизувати номери законопроектів, запропоновані для розгляду Верховною Радою

докладніше
22 травня 2019, 09:38

Ірина Геращенко: «Ми готові передати всю необхідну інформацію експертам, які у новій команді працюватимуть у Мінських групах та займатимуться питанням щодо звільнення заручників»

докладніше
22 травня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 травня

докладніше
22 травня 2019, 09:26

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на позачерговому пленарному засіданні 22 травня

докладніше
21 травня 2019, 18:28

Андрій Парубій переконаний, що співпраця з НАТО буде продовжуватись, ставати тіснішою, і одного дня Україна стане членом НАТО

докладніше
21 травня 2019, 17:27

У №21 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано текст Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
21 травня 2019, 09:38

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 травня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2019, 14:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко пропонує Парламенту ухвалити заяву до міжнародної спільноти у зв’язку з указом Президента РФ про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі (відео)


25 квітня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко засудила указ Президента РФ від 24 квітня ц.р., щодо незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.

Ірина Геращенко наголосила, що таке рішення  готувалось Кремлем давно, однак було прийнято у період послаблення української влади, у післявиборчий період.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко поінформувала, що за рішенням Президента України П. Порошенка сьогодні відбудеться засідання Ради Безпеки ООН задля обговорення цього питання. Політик також відзначила, що зазначений указ Президента РФ вже засудили міжнародні партнери України. За словами І. Геращенко, представники іноземних  держав визнають зазначений указ таким, що порушує міжнародне гуманітарне право,  Мінські домовленості та домовленості у «Нормандському форматі» переговорів. 

«Цей указ є небезпечним через те, що Президент РФ робить ставку на південно-осетинський сценарій замороженого конфлікту, але в будь-який час може розпочати повномасштабний наступ під егідою захисту громадян РФ», - наголосила політик.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ також нагадала, що саме через насильницьку паспортизацію в окупованому Криму українські консули не можуть відвідати політв’язнів Кремля, які утримуються в РФ, зокрема, О. Сенцова, О. Кольченка, інших.

Ірина Геращенко також відзначила, що під час засідання ТКГ та робочих підгруп 24 квітня ц.р. представники РФ дізнались про цей указ після того, як українські переговорники представили їм роздрукований текст указу з сайту Кремля.

Перший віце-спікер також назвала невипадковою категоричну відмову Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження «Великоднього» перемир’я, починаючи з 26 квітня.

«Ми бачимо, наскільки небезпечна ситуація, і як ворог готовий використовувати перехідний період української влади для реалізації свого сценарію. Вважаю, що Український парламент не може залишатись осторонь цих подій», - зауважила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко звернулась до профільного Комітету Парламенту  з пропозицією напрацювати та прийняти  Постанову про заяву Верховної Ради України до міжнародної спільноти через указ президента РФ про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі.