Новини

22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше
22 травня 2019, 14:32

Третя робоча зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства триває у Львові

докладніше
22 травня 2019, 14:22

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2019, 13:02

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

докладніше
22 травня 2019, 12:25

Генеральні секретарі парламентів країн Східного партнерства взяли участь у Дні Європи у Львові

докладніше
22 травня 2019, 12:14

Голова Верховної Ради України порекомендував Президенту України і його команді добре вивчити уроки української історії і не шукати шляхів капітуляції перед Росією

докладніше
22 травня 2019, 10:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання" 22 травня 2019 року о 12-00

докладніше
22 травня 2019, 10:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Президента України з проханням конкретизувати номери законопроектів, запропоновані для розгляду Верховною Радою

докладніше
22 травня 2019, 09:38

Ірина Геращенко: «Ми готові передати всю необхідну інформацію експертам, які у новій команді працюватимуть у Мінських групах та займатимуться питанням щодо звільнення заручників»

докладніше
22 травня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 травня

докладніше
22 травня 2019, 09:26

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на позачерговому пленарному засіданні 22 травня

докладніше
21 травня 2019, 18:28

Андрій Парубій переконаний, що співпраця з НАТО буде продовжуватись, ставати тіснішою, і одного дня Україна стане членом НАТО

докладніше
21 травня 2019, 17:27

У №21 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано текст Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
21 травня 2019, 09:38

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 травня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2019, 14:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Розраховуємо на подальшу підтримку Німеччини у «нормандському форматі» переговорів і у запровадженні миротворчої місії ООН на Донбасі

 


24 квітня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілась із  депутатами Німецького Бундестагу від Вільної демократичної партії Ренатою Альт та Франком Мюллер-Розентритом.

Перший віце-спікер відзначила високий рівень інтенсивності двостороннього та міжпарламентського діалогу між Україною та ФРН та подякувала представникам ФРН за допомогу, яка надається для реалізації ключових реформ та протидії агресії РФ в Україні. 

Ірина Геращенко поінформувала про напружену безпекову ситуацію на Донбасі та порушення прав людини в Криму. Політик підкреслила, що російська сторона блокує усі питання порядку денного безпекової, економічної та гуманітарної підгрупи ТКГ. «Минулого тижня під час відеоконференції ТКГ представники Росії відмовились підтримати ініціативу України щодо запровадження 20-го перемир’я  на Великодні свята», - повідомила вона.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ І. Геращенко детально зупинилась на питанні звільнення військовополонених, заручників та політв’язнів Кремля. Політик зауважила, що російська сторона не надала жодної відповіді на 16 пропозицій України щодо одностороннього звільнення політв’язнів Кремля та громадян РФ, засуджених за злочини в Україні. Вона також поінформувала, що РФ продовжує блокувати звільнення заручників, які утримуються на окупованому Донбасі та 24 військовополонених, захоплених 25 листопада минулого року в районі Керченської протоки.

«Ми маємо спільно рішуче протидіяти сценарію Кремля, який полягає у легітимізації псевдореспублік та замороженні конфлікту на Донбасі», - наголосила І.Геращенко .

Перший віце-спікер подякувала депутатам Німецького Бундестагу за підтримку Німеччиною України у  «нормандському форматі» переговорів. Ірина Геращенко також висловила сподівання, що ініціатива Президента України П.Порошенка щодо запровадження миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включно поблизу українсько-російського кордону, отримає підтримку міжнародної спільноти.

Під час зустрічі Ірина Геращенко наголосила на необхідності посилення санкційного тиску проти Росії до повного виконання нею Мінських угод, звільнення усіх заручників, військовополонених та політв’язнів Кремля та реінтеграції Криму та Донбасу. 

Ірина Геращенко висловила стурбованість спробами повернути делегацію Росії до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Політик наголосила, що РФ за 5 років військової агресії не виконала жодної з резолюцій Асамблеї щодо російської військової агресії проти України.

Своєю чергою, депутати Німецького Бундестагу від Вільної демократичної партії підтвердили, що Німеччина підтримує суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.

«Позиція представників Вільної демократичної партії полягає у неможливості повернення делегації Росії до роботи Парламентської Асамблеї Ради Європи без виконання нею резолюцій Асамблеї», - повідомила Рената Альт.

Під час зустрічі учасники також обмінялись думками щодо актуальних питань соціального та пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб.