Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 листопада 2018, 09:31

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Вибори Президента України - Верховного Головнокомандувача ЗСУ відбудуться 31 березня наступного року, і його обиратиме не Москва, а виключно український народ»

 


26 листопада Перший віце-спікер Ірина Геращенко під час позачергового засідання Верховної Ради України звернулась до керівників депутатських фракцій і груп Парламенту із закликом підтримати рішення щодо введення воєнного стану у зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбулась 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів ВМС Збройних Сил України. 

Ірина Геращенко зазначила, що внаслідок збройного нападу на військові катери Військово-морських сил України були захоплені військовослужбовці - Артеменко Андрій, 1994 р.н., Сорока Василь, 1991 р.н., Ейдер Андрій 1999 р.н.

«Сьогодні ми всі пишаємось нашими військовослужбовцями, які здійснили супротив російському агресору», - наголосила І. Геращенко.

Звертаючись до керівників депутатських фракцій і груп Парламенту, Ірина Геращенко засудила той факт, що питання територіальної цілісності та суверенітету цікавлять представників окремих політичних сил у Парламенті менше, аніж питання президентських виборів в Україні. Вона наголосила, що сьогодні у м. Нью-Йорк, США, відбувалось засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку із загостренням ситуації в Керченській протоці та повідомила, що, на жаль, Парламент не спромігся ухвалити позитивне рішення до початку засідання. Ірина Геращенко також назвала символічним, що під час засідання РБ ООН представник РФ в ООН також висловив позицію про те, що Україна має намір ввести воєнний стан виключно задля перенесення виборів.    

«Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня наступного року. Важливо, що не Москва, а виключно український народ обиратиме Президента України - Верховного Головнокомандувача ЗСУ», - заявила політик.

Ірина Геращенко закликала підтримати рішення щодо ведення воєнного стану. За результатами розгляду проект Закону «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»» (№9338) був підтриманий 276  голосами «за».

Також під час позачергового засідання Парламент ухвалив рішення щодо проведення президентських виборів 31 березня 2019 року та підтримав Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв'язку з черговим актом агресії Російської Федерації проти України» №9341 від 26.11.2018.