Новини

24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше
24 червня 2019, 12:21

Андрій Парубій висловив сподівання, що наступна Верховна Рада України продовжить реформувати сектор безпеки України та приймати ті безпекові закони, які підготовлені і готуються зараз депутатами цієї каденції

докладніше
24 червня 2019, 12:02

А.Парубій: НАТО для України - не просто напрям, який визначила політична еліта, це напрям, який підтримується українським суспільством

докладніше
24 червня 2019, 12:00

У Львові проходить засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО (UNIC)

докладніше
22 червня 2019, 15:49

І.Геращенко: Реабілітаційні центри для військових мають бути створені по всій Україні

докладніше
21 червня 2019, 20:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розраховує, що позиція Сполучених Штатів Америки буде такою ж твердою по відношенню до України, а комунікація стане ще кращою

докладніше
21 червня 2019, 16:09

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
21 червня 2019, 13:53

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 червня 2019, 12:35

У №25 «Відомостей Верховної Ради України» опублікована постанова Верховної Ради про Звернення до міжнародних організацій щодо засудження порушення прав корінних народів у РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України

докладніше
21 червня 2019, 12:03

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
21 червня 2019, 10:17

Андрій Парубій: «Ми не дозволимо і не допустимо проросійського сценарію реваншу»

докладніше
21 червня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 листопада 2018, 23:10

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Законопроект про протимінну діяльність в Україні (№9080-1) дозволить прискорити процес розмінування на Донбасі. Проект Закону відповідає стандартам та критеріям країн-членів НАТО у цій сфері»


6 листопада під час вечірнього пленарного засідання Верховної Ради України народними депутатами України розглянуто ряд проектів Законів у сфері протимінної діяльності (законопроекти №9080, 9080-1, 9080-2, 9080-3).

Під час розгляду проекту Закону «Про протимінну діяльність в Україні» (№9080-1 від 19.09.2018) співавтор законопроекту, Перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила на важливості ухвалення згаданого проекту Закону задля впровадження стандартів протимінної діяльності в Україні за стандартами та критеріями країн-членів НАТО. Ірина Геращенко поінформувала, що до Верховної Ради України надійшов лист підтримки від міжнародних партнерів України, Посла США Марі Л. Йованович, Посла Великої Британії Джудіт Гоф, Посла Канади Романа Ващука, Посла Швейцарії Гійома Шойрера, Голови Делегації Євросоюзу Х’юга Мінгареллі, Посла Австрії Гермін Поппеллер, Посла Німеччини Ернста Райхеля, Посла Чехії Радека Матули, Посла Швеції Мартіна Хагстрома, Посла Данії Рубена Мадсена, в якому наголошено на важливості запровадження в Україні нового механізму протимінної діяльності.  

«Під час окупації Росією території Донецької та Луганської областей більшість обладнання для саперів залишилось на окупованих територіях. Наші партнери з країн НАТО готові надати матеріально-технічну допомогу, але за умови прийняття відповідного законодавства і запровадження  стандартів Альянсу у цій сфері гуманітарного розмінування », - наголосила І. Геращенко. 

Перший віце-спікер нагадала, що жертвами мін та вибухонебезпечних предметів стали 1 858 осіб - серед них діти, які проживають поблизу лінії зіткнення. І. Геращенко поінформувала, що разом із Заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою допомагали пройти курс лікування та реабілітації у Канаді, в інших країнах G7  і ЄС дітям з відірваними кінцівками. 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зауважила, що площа замінованих територій на сході України, які потребують очищення, становить близько 7 тис. кв. км., та повідомила, що мирні жителі, які проживають уздовж лінії розмежування, не можуть займатися сільськогосподарською діяльністю, адже більшість полів лишаються замінованими. 

«Ми маємо запровадити найкращі європейські практики протимінної діяльності – створити окремі структури, які займатимуться розмінуванням, передбачити механізм їх координації, запровадити перевірку та контроль якості проведених робіт, уповноважити місцеві органи влади провести маркування небезпечних ділянок на Донбасі та запровадити відповідальність уповноважених осіб у цій сфері», - наголосила Перший віце-спікер.  

Співавтор законопроекту №9080-1 Ірина Геращенко відзначила наявність певних недоліків у згаданому законопроекті. Разом з тим, політик закликала парламентаріїв та авторів інших законопроектів підтримати рекомендований Головним Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони проект Закону №9080-1 у першому читанні задля його доопрацювання до другого читання.   

За результатами голосування, проект Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» №9080-1 від 19.09.2018 був підтриманий 240 голосами «за».