Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 жовтня 2018, 12:29

 Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України 

Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд відкрила Львівський безпековий форум 2018

 

 

Цього року у Львівському безпековому форумі візьмуть участь порад чотири десятки експертів та фахівців. У форматі панельних дискусій вони говоритимуть про тенденції та виклики, які стоять перед світовою спільнотою, про зростаючу взаємозалежність країн у сучасному світі та її вплив на світову систему безпеки.

 

Співголовами заходу виступають Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд та Генерал-лейтенант у відставці Фредерік Бенджамін Ходжес (США). Відкриваючи форум, О. Сироїд пригадала, як на початку 2015 року розпочався діалог, який у кінцевому результаті привів до такої співпраці. Тоді, під час розмови із Послом США, на запитання якої допомоги ми потребуємо, парламентарій, за її словами, “абсолютно інтуїтивно” відповіла: “Навчіть нас керувати обороною і розпоряджатися бюджетом”. Американський високопосадовець сказав, що знає таку людину й познайомив Заступника Керівника Парламенту з Генералом, який пообіцяв допомогти.

 

“Одного разу в Яворові презентували локацію американської національної гвардії, -- розповіла О. Сироїд. -- Була така ж пора року, але падав сніг. Генерал, промовляючи до українських солдат, показав рукою на той план, де стояла я і сказав: “Там стоїть ваш бос”. Оглянулася – нікого, крім мене з представників української влади не було.  І мені стало страшно, бо зрозуміла наскільки багато треба вчитися, знати та вміти для того, щоб відповідати на те, що вкладав Генерал у ці слова. Передусім, здатності парламенту контролювати сектор безпеки та оборони”. Далі, каже Заступник глави законодавчого органу влади, було багато чого – спільні навчання, робота в Україні і за кордоном.

 

Ще однією унікальною подією, за словами О. Сироїд, стала поїздка наших народних депутатів до командування американських військ у Європі. “Ми були зачаровані, слухаючи брифінг,-- каже, -- і молили Бога, щоб колись нас і в Україні запросили послухати подібний брифінг”. Саме під час таких тривалих розмов на різних локаціях, в різних країнах світу говорилося про те, якою має бути армія, і не тільки в Україні, якою в принципі має бути безпека для світу, яка має бути взаємодія і довіра між суспільством та збройними силами, щоб нині протистояти агресії. “Тоді це надихнуло мене та моїх колег на те, щоб створити подібний майданчик, де люди могли б думати й говорити про це разом”, -- наголосила Заступник глави парламенту.

 

Торік, коли форум відкривали вперше, Генерал Ходженс був гостем. Нині він вже спвігосподар заходу. За словами О. Сироїд, це було “просто неминуче”, бо в цьому форумі - “велика частина праці та натхнення пана Ходженса”.