Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 жовтня 2018, 09:51

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Наші міжнародні партнери мають посилити тиск на РФ з вимогою виконати взяті зобов’язання у мінських домовленостях та вимагати негайного звільнення Романа Сущенка, Олега Сенцова та інших бранців Кремля»


Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у відкритті виставки картин кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, який два роки тому був незаконно затриманий та засуджений за надуманими обвинуваченнями до 12 років в Російській Федерації.

Інформуючи про роботу гуманітарної підгрупи ТКГ, Ірина Геращенко зауважила, що наразі українська влада не має жодного сигналу від російської сторони у питанні розблокування процесу звільнення незаконно утримуваних українців. Вона підкреслила, що українська сторона не отримала жодної відповіді на неодноразові ініціативи передати громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України, задля повернення незаконно утримуваних українців.

«Росія демонструє повну неповагу до прав людини, незаконно утримуючи українців. Україна не визнає ні псевдо-вирок Роману Сущенко, ні псевдо-вирок Олегу Сенцову, ні Володимиру Балуху», - додала І.Геращенко. Окрім того, вона розповіла, що 22 громадянина РФ вже скерували звернення до Президента РФ з проханням повернути їх в Росію.

Уповноважений Президента України з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі нагадала, що 70 українців та представників кримськотатарського народу незаконно утримуються в РФ та в Криму виключно за політичними мотивами.

Під час заходу Ірина Геращенко повідомила, що Міністерство закордонних справ України звернулося до російської сторони з вимогою надати повну інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова. За її словами, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова також подала звернення до Омбудсмена РФ  з вимогою надати достовірну інформацію про українського політв’язня.

Окрім того, політик поінформувала присутніх, що Україна залишається відданою політико-дипломатичному врегулюванню ситуації у Донецькій та Луганській областях. Вона зауважила, що для посилення інструментарію переговорних процесів Парламент 4 жовтня 2018 року ухвалив Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Вона наголосила, що це рішення вже привітали представники міжнародної спільноти, зокрема представники країн G7, країн нормандського формату, Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер та Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Марі Йованович.

У той же час представник гуманітарної підгрупи ТКГ наголосила, що Російська Федерація не виконала жодного з пунктів Мінських домовленостей, зокрема у безпековому та гуманітарному вимірі. 

«Наші міжнародні партнери мають посилити тиск на РФ з вимогою виконати взяті зобов’язання у мінських домовленостях та вимагати звільнення Романа Сущенка, Олега Сенцова, Станіслава Асєєва, Володимира Балуха та інших бранців Кремля», - наголосила І.Геращенко.