Новини

25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
31 серпня 2018, 14:08

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Законопроект, що дозволить розблокувати виплату допомоги родинам політв’язнів, треба розглянути у Парламенті на початку сесії»

 


«Законопроект, що дозволить розблокувати виплату допомоги родинам політв’язнів, треба розглянути у Парламенті на початку сесії», - зазначила Перший заступник Голови Верховної  Ради України Ірина Геращенко, відповідаючи на питання журналістів під час прес-конференції «Зниклі безвісти під час війни. Як Україні їх відшукати», 30 серпня.

Ірина Геращенко повідомила, що у Державному бюджеті України на 2018 рік Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на реалізацію заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи в результаті дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Росії на окремих територіях Донецької і Луганської областей, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, і тимчасово окупованій території України, а також підтримку зазначених осіб і членів їхніх сімей було передбачено 96,7 мільйонів гривень.  

Політик нагадала, що в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб було створено відділ по правовій допомозі політв’язням Кремля, членам їх родин, а Кабінетом Міністрів України у липні 2018 року прийнято рішення про виплату фінансової допомоги таким родинам. У той же час, за словами політика, наразі існують певні прогалини у законодавстві щодо порядку використання виділених коштів.

Разом з тим, І. Геращенко зауважила, що рідні політв’язнів Кремля, зокрема Олександра Кольченка, Станіслава Клиха потребують підтримки від Уряду, зокрема, задля відвідин своїх рідних та оплати послуги адвокатів. 

«Я зареєструвала технічний законопроект (реєстр. номер 9026 від 30.08.2018), який передбачає внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» заради розблокування виплат допомоги родинам політв’язнів. Переконана, що з огляду на важливість питання усі фракції підтримають зазначений законопроект», - поінформувала І. Геращенко.

Довідково: Метою проекту Закону є приведення бюджетної програми у відповідність до положень:

Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях»;

Указу Президента України від 25.07.2018 № 216 «Про невідкладні заходи щодо захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, незаконно затриманих, утримуваних Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, звільнених з числа таких осіб, підтримки зазначених осіб та членів їх сімей»;

а також з метою належного забезпечення виплат особам позбавленим особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях.

 

Ірина Геращенко повідомила, що в тюрмах РФ і окупованого Криму незаконно утримуються близько 70 українців і кримських татар, а на окупованому Донбасі продовжують незаконно утримуватись десятки громадян України, серед яких - військовослужбовці ЗСУ та цивільні. При цьому, за словами політика, інша сторона не підтверджує місце утримання та не надає жодної інформації щодо стану здоров’я десятків заручників. Вона наголосила, що до них застосовуються тортури і психологічний тиск. Саме  під тиском та тортурами журналіст Станіслав Асєєв був змушений зізнатись у «шпигунстві».

«Ми наполягаємо на тому, щоб координатор від ОБСЄ Тоні Фріш під час свого візиту на початку вересня обов’язково відвідав Станіслава Асєєва задля з’ясування стану його здоров’я та умов утримання», - наголосила І. Геращенко. 

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ повідомила, що усі ініціативи, направлені представникам РФ у ТКГ дипломатичними каналами МЗС РФ та до офісу Уповноваженого з прав людини в РФ щодо дзеркального звільнення громадян РФ, затриманих за злочини проти територіальної цілісності України та політв’язнів Кремля, залишаються без відповіді. При цьому І. Геращенко наголосила, що 22 таких громадян РФ скерували звернення до Президента РФ з проханням у переміщенні їх до Росії. 

Коментуючи результати останнього засідання гуманітарної підгрупи ТКГ 21-22 серпня ц.р., І. Геращенко повідомила, що іншій стороні було запропоновано передати консулам РФ двох засуджених громадян РФ в Україні задля звільнення військовослужбовців ЗСУ, незаконно утримуваних на Донбасі. Проте, за словами І. Геращенко відповіді на зазначену ініціативу не отримано. 

Інформуючи про пріоритетні питання дев’ятої сесії, Перший віце-спікер також наголосила на необхідності ухвалення законопроекту у сфері правового та соціального захисту заручників і політв’язнів Кремля.