Новини

25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
30 серпня 2018, 18:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Українська влада робить все можливе для встановлення долі зниклих безвісти», - Ірина Геращенко під час прес-конференції «Зниклі безвісти під час війни. Як Україні їх відшукати»

 


30 серпня Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко взяла участь у прес-конференції Зниклі безвісти під час війни. Як Україні їх відшукати».

Під час виступу І. Геращенко подякувала організаторам заходу за увагу до цієї важливої гуманітарної теми, яка набула особливого значення після збройної агресії РФ проти України на Донбасі у 2014 році.

Інформуючи про обговорення питання пошуку зниклих безвісти в рамках засідань гуманітарної підгрупи ТКГ,  І. Геращенко повідомила, що представники України у підгрупі  користуються інформацією Об’єднаного центру СБУ із звільнення заручників та пошуку зниклих безвісти. Так, за інформацією СБУ, 294 осіб, вважаються зниклими безвісти на Донбасі, серед яких є цивільні та військові. При цьому міжнародні організації дають більші цифри, враховуючи зниклих по обидві сторони лінії зіткнення.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ І. Геращенко зауважила, що українська сторона у підгрупі наполягає на створенні тристороннього формату пошуку зниклих безвісти за участі представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Проте представники РФ відмовляються делегувати туди своїх експертів. Іншим проблемним питанням, за словами політика, залишається вкрай обмежений доступ представників МКЧХ до тимчасово окупованих територій України на Донбасі.

«У лютому 2018 року представники пошукових груп України передали  тіла двох громадян Росії, які брали участь у збройній агресії на Донбасі. Очевидно, що це непоодинокий випадок. Проте РФ не зацікавлена у з’ясуванні долі своїх громадян», - зауважила І. Геращенко.

Під час прес-конференції Ірина Геращенко відзначила важливість Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» 2505-VIII від 12.07.2018, який напрацьовувався з 2016 року за участі представників Уряду, міжнародних експертів, зокрема, МКЧХ та представників громадських організацій. 

За словами І. Геращенко, відтепер в рамках Закону визначено правовий статус осіб, зниклих безвісти, створені умови для правового регулювання відносин, пов’язаних із встановленням статусу, їх обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та членів їхніх родин. Перший віце-спікер зауважила, що Законом передбачено створення консультативно-дорадчого органу при Кабінеті Міністрів України – Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, до якої будуть залучені представники органів державної влади України, представники гуманітарних та громадських організацій у сфері пошуку зниклих безвісти. Політик зазначила, що серед завдань Комісії передбачено ведення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який створюється задля централізації відомостей про таких осіб, а також обліку інформації, необхідної для їх ефективного розшуку.

«Важливо, аби Кабінет Міністрів України на виконання Закону якнайшвидше створив Комісію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та запровадив функціонування Єдиного реєстру таких осіб задля нового формату пошуку зниклих безвісти», - зауважила І. Геращенко.  

Також політик наголосила, що ефективна робота із пошуку зниклих безвісти взаємопов’язана із вирішенням питання розмінування територій Донецької та Луганської областей.

Ірина Геращенко повідомила, що одним із пріоритетних завдань дев’ятої сесії Верховної Ради України VIII скликання має бути розгляд законопроекту про гуманітарне розмінування. За словами Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях зазначений документ доопрацьовується представниками Комітету з питань національної безпеки і оборони.