Новини

25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше
24 лютого 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 24 лютого розпочав офіційний візит до Латвії

докладніше
24 лютого 2020, 11:03

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
30 серпня 2018, 14:56

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко під час зустрічі із Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою обговорила подальші кроки у питанні звільнення заручників та політв’язнів Кремля

 


 

30 серпня відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України, представника гуманітарної підгрупи ТКГ Ірини Геращенко із Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою.

Співрозмовники обговорили ситуацію із звільненням заручників, які утримуються на тимчасово окупованих територіях України, та громадян України, які незаконно утримуються в Російській Федерації за політичними мотивами.

«На жаль, незважаючи на погіршення стану здоров’я Володимира Балуха, Олега Сенцова, інших незаконно утримуваних українців, Російська Федерація не надала жодної відповіді на пропозиції представників України в гуманітарній підгрупі щодо дзеркального звільнення громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності в Україні та політв’язнів Кремля», - наголосила І. Геращенко.

При цьому представник гуманітарної підгрупи ТКГ І. Геращенко нагадала, що вищезазначена ініціатива неодноразово направлялась представникам РФ у підгрупі та в ТКГ, дипломатичними каналами МЗС РФ та до офісу Уповноваженого з прав людини в РФ. 

Ірина Геращенко та Людмила Денісова також обговорили питання громадян України, членів екіпажу судна «ЯМК-0041», які були затримані біля берегів анексованого Криму 4 травня ц.р.. Станом на сьогоднішній день члени екіпажу утримуються в тимчасово окупованому Криму.

Також співрозмовники торкнулись питання переведення громадян України, засуджених до 2014 року з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей до пенітенціарних закладів на підконтрольній Уряду території України. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підтвердила готовність займатись цим питанням. За словами Л.Денісової, до Секретаріату Уповноваженого надходять численні звернення від засуджених та їх рідних з проханням сприяти у переміщенні таких громадян України.

За словами представника гуманітарної підгруп ТКГ І. Геращенко контакти відповідальних осіб Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які курують це питання неодноразово направляли представникам ОБСЄ у ТКГ. Проте, зазначене питання залишається заблокованим.      

«На жаль, Кремль не зацікавлений у вирішенні питань порядку денного гуманітарної підгрупи. Це стосується питань звільнення заручників та політв’язнів Кремля, запровадження механізму пошуку зниклих безвісти, переведення на підконтрольній Уряду території України засуджених та інших», - повідомила І. Геращенко.  

Співрозмовники скоординували подальші кроки у питанні звільнення заручників та політв’язнів Кремля.