Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 лютого 2015, 11:09

 Прес-служба 

Спільна заява Голови Верховної Ради України пана Володимира Гройсмана та Президента Німецького Бундестагу пана проф. д-ра Норберта Ламмерта

 

Спільна заява

Голови Верховної Ради України

пана Володимира Гройсмана

та Президента Німецького Бундестагу

пана проф. д-ра Норберта Ламмерта

 

Київ, 16 лютого 2015 року

 

З огляду на актуальні виклики в регіоні голови Верховної Ради України та Німецького Бундестагу заявили про намір продовжувати розвивати відносини між парламентами та зміцнювати співпрацю на основі спільних європейських цінностей та договорів, особливо враховуючи необхідність зміцнення європейської безпеки.

Голова Верховної Ради України залишається відданим глибоким системним реформам, які мають вирішальне значення для стабільності, економічного відновлення та демократичного розвитку України. Ключова роль у цьому процесі відводиться імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи підготовку до започаткування поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Лібералізація візового режиму, до якої прагнемо, також належить до кола питань, які необхідно з’ясувати в цих рамках.

Зі свого боку Президент Німецького Бундестагу підтримуватиме ухвалення незабаром рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію, яке має бути прийняте до проведення саміту Східного партнерства у м.Рига, а також супроводжуватиме надання Україні Європейським Союзом та міжнародними фінансовими інститутами погодженої додаткової макрофінансової допомоги для стабілізації економічної ситуації та підтримки реформ.

Голови обох парламентів підтверджують необмежений суверенітет та територіальну цілісність України та закликають всі сторони до повного виконання ухваленого у Мінську 12 лютого 2015 року пакету заходів  на основі Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року та Меморандуму від 19 вересня 2014 року, що відкриває шлях до тривалого мирного політичного рішення на Донбасі. Мінські домовленості є основою для досягнення тривалого миру та стабільності в регіоні. Голови парламентів вітають, що лідери України, Німеччини, Росії та Франції прагнуть використати свій вплив для виконання ухваленого 12 лютого 2015 року пакету заходів.

Голови українського і німецького парламентів вимагають звільнення Надії Савченко, льотчиці, взятої в полон наприкінці червня, яка є депутатом українського парламенту, а також членом української делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Голови парламентів засуджують незаконну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, що суперечить Статуту ООН, Гельсінським заключним актам та особливо Будапештському меморандуму від 1994 року. У цьому зв’язку голови парламентів вказують на важливість резолюції  Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, яка підтверджує суверенітет та територіальну цілісність України у рамках міжнародно визнаних кордонів.

Голови Верховної Ради України та Німецького Бундестагу підтверджують намір активізувати міжпарламентську співпрацю на всіх рівнях. Головними темами взаємного інтересу є обмін інформацією про процеси в Україні, сприяння в імплементації Україною Угоди про асоціацію, підтримка процесу реформ,  та парламентська підтримка важливих рішень на рівні Федерального уряду та Ради ЄС про надання допомоги Україні й подальше зближення між Україною та ЄС.