Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 березня 2020, 13:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Об’єднання зусиль влади і опозиції та дотримання стратегії соціальної дистанції – оптимальний план дій для країни в умовах коронавірусу, - Олена Кондратюк

 

 Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк закликає владу та опозицію об’єднатися задля спільної протидії коронавірусу, як загрози національній безпеці України.

«Нам треба дати собі звіт, що ми в очах людей – опозиція, монобільшість, позафракційні у Верховній Раді - це влада. Треба перестати робити вигляд, що проблему епідемії, яку викликає коронавірус, вирішить хтось без нас, чи думати, що вона вирішиться сама. Ми сьогодні, своїм прикладом і серйозністю маємо підвести риску під хаотичними безсистемними ініціативами. Треба вибудувати чітку зрозумілу політику в інтересах збереження життя тисяч наших співгромадян», - наголосила Олена Кондратюк.

На засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) вона, зокрема, розкритикувала мера Києва В.Кличка за проведення в столиці сільськогосподарських ярмарок в умовах карантину.

«Навіщо видавати розпорядження і самому ж його не виконувати? Хто за це покараний? Де поліція, яка має відслідковувати режим карантину? Колеги, якщо ми не змінимо власним прикладом ставлення до карантину, до найпростіших, найнеобхідніших рішень для убезпечення від передачі вірусу - люди будуть далі нехтувати правилами і думати, що це все несерйозно», - підкреслила О.Кондратюк.

Віцеспікерка також навела дані досліджень, опублікованих виданням Washington Post, згідно яких у разі, якщо вдома залишиться 75% громадян, - це посилить соціальну дистанцію та дозволить лікарям надавати необхідну допомогу тим, хто її реально потребує.

«Найбільш дієвим способом стримування коронавірусу в масштабах країни є перехід суспільства на стратегію соціальної дистанції. Тому Верховна Рада не може закликати людей підтримувати соціальний інтервал в 1,5 метри і проводити сесійні засідання», - зауважила Олена Кондратюк.

На її переконання, Верховна Рада має провести позачергове засідання 17 березня о 8.00, а після цього перейти на режим роботи в комітетах.

«Нам треба прийняти всі необхідні рішення - від змін до бюджету, державних закупівель до змін в роботі підприємств для боротьби з розповсюдженням коронавірусу. Очікуємо від Уряду пакету стимулюючих податкових і фінансових заходів для підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з неминучими економічними втратами від коронавірусу. Далі нам треба оголосити зміни в порядку роботи Верховної Ради і зосередитись на роботі в комітетах, як це зробили всі європейські парламенти», - сказала О. Кондратюк.

Вона також закликала правоохоронні органи «нарешті дати по руках і назвати торговців масками з України». «Чого тільки варте зізнання прем’єр-міністра Словаччини про намір купити 2 млн. масок за готівку 1 млн. 200 тис. євро в українського постачальника, і що, врешті, їх продали німцям, які першими привезли гроші. Прошу вважати це моїм депутатським запитом до правоохоронних органів», - наголосила заступниця Голови ВРУ.