Новини

02 червня 2020, 10:44

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
02 червня 2020, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 2 червня

докладніше
02 червня 2020, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 2 червня

докладніше
02 червня 2020, 08:59

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбулася парламентська онлайн-конференція з нагоди 70-тиріччя Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
02 червня 2020, 08:31

У Верховній Раді України започаткували онлайн-екскурсії

докладніше
01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
02 березня 2020, 12:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

Відкриваючи засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зауважив, що цей тиждень буде насичений подіями.

Так, за його словами, продовжиться розгляд проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10), а також у середу, 4 березня 2020 року, о 16.00 на вимогу Президента України відбудеться Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України.

Дмитро Разумков озвучив питання, заплановані до розгляду на позачерговому засіданні. Зокрема, пропонується розглянути проект Закону «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях» (№ 3003П) та ще три законопроєкти, а також питання щодо Кабінету Міністрів України і заслуховування звітів керівників правоохоронних органів про діяльність у сфері подолання корупції в Україні і зміцнення правопорядку.

«Порядок денний дуже насичений, я думаю, ми на це витратимо 3-4 години», - сказав очільник парламенту і висловив сподівання на «консолідовану та ефективну роботу всього парламенту». Він також запропонував скасувати засідання комітетів, заплановані на другу половину дня у середу.

Голова Верховної Ради України поінформував про свої офіційні візити минулого тижня до Латвії і Естонії, зауваживши: «Це наші багаторічні партнери, які допомагають нам і в боротьбі за територіальну цілісність і відстоюють наші інтереси на міжнародних майданчиках у різних установах». «Коли у нас є можливість, ми разом виступаємо і захищаємо принципи демократії. Іноді, навіть вони є адвокатами української позиції», - додав він, висловивши сподівання на спільну позицію у в майбутньому.

«Враховуючи, що у 2015 році біля стін парламенту загинули військовослужбовці Національної гвардії України, це і шана, і серйозний урок для будь-кого, хто іноді за своїми політичними амбіціями не бачить людей. І особливо соромно і страшно, якщо за цими амбіціями ми не бачимо життя людей. Тому, я думаю, що започаткування несення Почесної варти Національної гвардії біля вищого законодавчого органу нашої держави є правильним», - сказав Голова Верховної Ради.

 

Очільник парламенту повідомив, що сьогодні відбудеться перше за це скликання вручення Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування у 2018 році. «На жаль, протягом останніх років це не відбувалось. Я думаю, що парламент повинен бути більш відкритим і для молодих, і для перспективних, для тих, кому будувати нашу державу», - зауважив Дмитро Разумков.

Головуючий висловив сподівання на якісну та ефективну роботу протягом тижня і надав слово для виступу Першому заступнику Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, який поінформував про завершення роботи над План законодавчої роботи Верховної Ради на 2020 рік і висловив сподівання, що він буде завершений одразу після завершення розгляду земельного питання «щоб вже у 2020 році ми почали першу системну практику, пов’язану з розглядом законопроєктів у тому порядку, у тій пріоритетності, в які ми визначаємо ми з вами».

 

Також він розповів про завершення роботи над проєктом Закону «Про референдум» - першого законопроєкту із ряду законів, пов’язаних із народовладдям. «У вівторок чи середу, після вичитки і юридичного узгодження, він буде виставлений на сайті парламенту України, щоб усі хто бажає могли з ним ознайомитись, долучитись, і за два тижні ми могли провести обговорення цього законопроєкту», - сказав Руслан Стефанчук.

Також, за словами Віце-спікера, завершено роботу над переліком законів України, які на думку комітетів Верховної Ради, впливають на інвестиційний клімат країни, який створюється щоб дати їм адекватний і єдиний офіційний переклад англійською мовою і розмістити на сайті Верховної Ради України.

Окрім того, завершено підготовку законопроєкту, який приводить у відповідність до Конституції України 15 законодавчих актів.

Руслан Стефанчук звернув увагу керівників міністерств на важливість їх особистої участі в обговоренні особливо важливих законопроєктів.

Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, поінформувала про ситуацію із рахунками суспільного мовника, боротьбу із коронавірусом.

Вона також повідомила, що минулого тижня під час робочої поїздки до Польщі відбулось засідання Президії Парламентської асамблеї України і Польщі і було прийнято рішення про проведення такої Асамблеї 23-25 березня.

На засіданні виступили представники фракцій і груп.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчук, як представник Президента у Верховній Раді, ще раз поінформував про скликання за ініціативою Президента України позачергового засідання Верховної Ради України у середу.

Він також підкреслив, що запровадження ринку землі, який передбачений законом, що зараз розглядається у сесійній залі парламенту – це передвиборна обіцянка Президента України і його політичної сили.

Руслан Стефанчук також наголосив на важливості детального опрацювання закону «Про референдум», який вже підготовлений робочою групою і ближчим часом буде внесений на розгляд Верховної Ради.

На засіданні виступили представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк і голови комітетів.

Учасники засідання прийняли рішення у п’ятницю, 6 березня, під час «години запитань до Уряду» заслухати Віце-прем'єр-міністра України — Міністра розвитку громад та територій України Дениса Шмигаля про стан реформи місцевого самоврядування та децентралізації в Україні.

Дмитро Разумков побажав плідної і ефективної роботи на цьому тижні і закрив засідання Погоджувальної ради.