Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 лютого 2020, 17:35

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбувся форум на тему: "Підвищення кліматичних амбіцій: позиція органів місцевого самоврядування та молодих лідерів"

Під час форуму обговорено шляхи та можливості ухвалення амбітних рішень органами місцевого самоврядування (за підтримки різних груп та організацій), які матимуть вирішальне значення для національних урядів в умовах надзвичайної кліматичної та екологічної ситуації.

У заході взяли участь народні депутати, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, міжнародних організацій, наукових установ, громадських організацій.

Відкриваючи форум, заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля Ірина Ставчук поінформувала, що зміни клімату відбуваються набагато швидше, чим колись прогнозували вчені і вже носять катастрофічний характер. «Це означає, що у нас все менш часу і наші дії мають бути більш активними щодо енергоефективності і запровадження альтернативних джерел енергії, для того, щоб попередити дуже негативні наслідки глобального потепління», - сказала вона.

Ірина Ставчук розповіла про заходи, які вживаються Урядом на шляху зростання енергоефективності, зокрема ухвалення нової Енергетичної стратегії.

Представниця Міністерства підкреслила, що вирішення проблеми зміни клімату, це дуже тривалий процес «з докладанням великих зусиль у всіх сферах - починаючи з енергоефективності будівель і закінчуючи промисловістю, зміною планування міст, транспортної інфраструктури, регулювання викидів, сільського господарства тощо». Вона зауважила, що робота має вестися на різних рівнях влади і з залученням громади.

Заступниця Міністра також висловила зацікавленість у залученні активної та амбітної молоді до розробки кліматичної політики та різних програм, додавши: «Ми відкриті до діалогу і пропозицій».

Співробітник Представництва Європейського Союзу в Україні Криштоф Гирульські розповів про роботу ЄС над досягненням цілей щодо збереження клімату, зазначивши, що амбіційні цілі, поставлені на цьому напрямку були перевиконані.

Представник ЄС поінформував про те, що Президент Єврокомісії запропонував нову Зелену угоду, однією із ключових цілей якої є - зробити Європу першим континентом вільним від викидів СО2. Для реалізації такої стратегії потрібне нове законодавство та, обов’язково, ініціативи з боку населення. «Саме тому ми наполягаємо на правильності реформи децентралізації в Україні і її підтримці», - сказав Криштоф Гирульські.

Співробітник Представництва ЄС розповів про проблеми, які слід розв’язати у ході реалізації нової Зеленої угоди, та вигоди, які вона несе, і закликав Україну приєднуватись до цих процесів. Він також пообіцяв підтримку на цьому шляху.

Криштоф Гирульські закликав громадськість продукувати нові ідеї та підштовхувати тих, хто приймає політичні рішення до розумних і ефективних дій.

«Нічого не робити - це не варіант. Нічого не робити – це буде коштувати набагато більше, ніж досягати якихось амбіційних цілей», - сказав представник ЄС.

На форумі також виступила аналітик з розвитку програм та інновацій ПРООН в Україні Олена Маслюківська, яка поінформувала про діяльність цієї організації щодо протидії кліматичним змінам. Вона заявила про готовність допомагати Уряду України у цій роботі: «Ми будемо інтегрувати кліматичну політику в транспортну політику та енергетичну, а також допомагати Уряду в розробці стратегії адаптації до змін клімату».

Голова Державного агентства розвитку молоді та громадянського суспільства Олександр Ярема наголосив у своєму виступі на екологічному вихованні дітей та молоді. «Необхідне формування нової культури відношення молоді до навколишнього середовища. Це проекти, починаючи з шкіл: сортування сміття, озеленення тощо, що набагато ефективніше, чим просто сісти і поговорити», - сказав він.

Про активну участь у вирішенні питань екологічної політики та природокористування під час форуму розповів заступник голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування народний депутат Олександр Маріковський.

Він зауважив, що у нинішньому скликанні парламенту екологічний Комітет має більшу повагу, а його ініціативи - більшу підтримку сесійного залу.

Зокрема, він нагадав, що пройшли парламентські слухання щодо пріоритетів роботи Верховної Ради в екологічній політиці, які дозволили зустрітися представникам громадянського суспільства з новопризначеними очільниками міністерства та інших профільних органів і почути один одного.

Народний депутат нагадав озвучені під час слухань п’ять кроків, які, на його думку, треба зробити, «щоб стати з екокомітету екопарламентом», що стосуються: зеленого офісу самої Верховної Ради, розвитку енергетики без шкоди довкіллю, імплементації міжнародних зобов’язань в українське законодавство, ухвалення законодавства для протидії змінам клімату, консолідації всіх зусиль для протистояння тиску бізнесу і реалізації екологічної політики, вирішення запущених екологічних проблем, забезпечення сталого розвитку.

Усі учасники дискусії наголошували на важливій ролі громадськості і молодих людей у відстоюванні кліматичної політики в Україні та необхідності об’єднання зусиль.

Учасники форуму напрацювали рекомендації для Уряду щодо вдосконалення підходів до скорочення викидів парникових газів та поліпшення комунікації між учасниками процесу. Вони, зокрема, стосуються: посилення ролі громад у питаннях адаптації та боротьби зі зміною клімату; визнання молоді та майбутніх поколінь окремими правовласниками щодо кліматичної кризи, а також надання більшої уваги національному плануванню адаптації та фінансуванню щодо питань змін клімату.

Також вони заявили про підтримку «Дорожньої карти кліматичних цілей до 2030», яка об’єднала бачення громадських організацій та незалежних експертів щодо кількісних показників скорочення викидів для п’яти секторів: енергетики, будівництва, транспорту, відходів та загального сектору сільського, лісового господарства і землекористування.

В рамках сесії, присвяченої амбітним рішенням та можливостям місцевих рад в питаннях кліматичної надзвичайної кліматичної ситуації виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та генеральний секретар Асоціації столичних міст Америк Себастіан Наварро підписали Меморандум про співпрацю асоціацій у питаннях збереження клімату.

Себастіан Наварро поділився досвідом успішного партнерства між владою та приватним сектором у протидії змінам клімату.

Олександр Слобожан поінформував, що за ініціативи ЄС була підписана Угода мерів щодо зобов’язання підвищити енергоефективність та використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях з метою зменшення викидів вуглекислого газу, до якої вже приєдналися сім міст України, розробивши амбітні плани.

Олександр Слобожан також наголосив на необхідності затвердження загальнонаціональної амбітної стратегії та покращенні фінансової спроможності громад.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин - міста, яке одним із перших в Україні приєдналося до Угоди мерів - поділився досвідом успішної реалізації програм з підвищення енергоефективності та екологічності міського комунального господарства. Він підкреслив, що такі програми не тільки покращують екологію, а й економічно вигідні.

Також під час форуму відбулася сесія, на якій розглядалися реальні молодіжні кліматичні можливості в Україні та за її межами.

На завершення заходу відбувся навчальний захід «Кліматичний колаж» у ході якого учасникам форуму була доступно продемонстрована важливість збереження територій життя, та наслідки для майбутніх поколінь, якщо негайно не вжити запобіжні заходи.

Форум був організований громадською організацією «Центр громадських комунікацій» та Українською Кліматичною мережею у співпраці з Асоціацією міст України та ПРООН в Україні за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.